Białystok. Ludzie Szymona Hołowni naciskają na prezydenta w sprawie lotniska na Krywlanach. Chcą informacji publicznej

OPRAC.: wal
Wojciech Wojtkielewicz/archiwum
Domagają się w drodze dostępu do informacji publicznej wydania raportu planistyczno-ekonomicznego, na podstawie którego prowadzone są inwestycje w lotnisko i pas startowy na Krywlanach. Uzyskane dane według działaczy Polska 2050 mają pozwolić na przeprowadzenie rzetelnej debaty dotyczącej planowanej inwestycji.

- Partycypacja społeczna jest nieodłącznym elementem społeczeństwa obywatelskiego - podkreśla Łukasz Nazarko, podlaski lider ugrupowania Szymona Hołowni.

Tłumaczy, że lotnisko na Krywlanach oraz jego ekologiczne i klimatyczne konsekwencje budzą emocje i niepokój znacznej części mieszkańców.

- Rzetelna informacja i debata na początku, a nie w trakcie lub pod koniec procesu inwestycyjnego jest koniecznością z punktu interesu społecznego, a nie tylko niedogodnością inwestora narzuconą przez prawo - mówi Łukasz Nazarko.

Czytaj też:Najnowszy sondaż. Szymon Hołownia liderem zaufania. Za nim prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki

Dlatego na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej lider Stowarzyszenia Polska 2050 Podlaskie zwrócił się z prośbą o udostępnienie informacji w zakresie wydania raportu planistyczno-ekonomicznego, na podstawie którego prowadzone są inwestycje w lotnisko i pas startowy na Krywlanach.

- Uzyskane dane pozwolą na przeprowadzenie rzetelnej debaty dotyczącej planowanej inwestycji przy współudziale organizacji pozarządowych i ekologicznych - dodaje Łukasz Nazarko.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu Samorządowe Kolegium Odwoławcze dało władzom Białegostoku zielone światło do usunięcia przeszkód lotniczych uniemożliwiających korzystanie z pasa startowego. Do wycinki przeznaczonych jest 14,5 tys. drzew rosnących w Lesie Solnickim. Siekierezadzie sprzeciwiają społecznicy i obrońcy lasu.

Prezydent dostał zielone światło do wycinki drzew w Lesie Solnickim. Stanowią przeszkody dla ruchu lotniczego na Krywlanach

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
27 lutego, 10:03, Abadon:

zawsze i wszedzie hołownia jebanana bedzie

zawsze i wszedzie hołownia jebanana bedzie

Dwaj forumowe zajadłe psychole,

Adolf abadon i ten slawny wyłysiały

od rowa i spermy Misiejuka

pisobolszewicki aktywista

lokalne bardzo upośledzone trolle

antyspołeczne i zdegenerowane

Jak co dzień do wieczora od rana

walczą o tytuł "Największego Dzbana" .

G
Gość
27 lutego, 12:49, www.Koncerty.Bialystok.pl:

ekonom z kapic wie jak napychać swoje kieszenie podczas gdy Białystok bankrutuje?

czyli Bialegostoku nie stac na lotnisko

w
www.Koncerty.Bialystok.pl

ekonom z kapic wie jak napychać swoje kieszenie podczas gdy Białystok bankrutuje?

w
www.FederacjaZielonych.pl

Przecież wiadomo że SKO Białystok to „koledzy” z pracy Tur=Tusk=olaskiego (Uniwersytet w Białymstoku), powinni się wyłączyć ze sprawy z powodu braku bezstronności, podobnie jak w przypadku nielegalnej budowy Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku zamiast przy ul Zwierzynieckiej przy Kampusie Politechniki przy Rezerwacie Przyrody Las Zwierzyniecki na ul Ciołkowskiego? A czemu Tur=Tusk=olaski jeszcze nie siedzi za pseudolotnisko Krywlany w Białymstoku, bez możliwości przedłużenia pasa startowego? Dlaczego takie same lotnisko w Suwałkach naprawdę działa i kosztowało 20 milionów złotych a w Białymstoku kosztowało 2 razy więcej, 40 milionów złotych? Dlaczego żadna firma nie dofinansowała budowy jak np. w Suwałkach połową potrzebnej kwoty? https://ibialystok.blogspot.com/2020/09/lotnisko.html A największymi „przeszkodami lotniczymi” jest nie las Solnicki (którego 30 ha pod pozorem „lotniska” może trafić do Kościoła, na początek na cmentarz, a po 20 latach jako bardzo atrakcyjne tereny w mieście przy strefie ekonomicznej) ale Stadion Miejski i Sąd Rejonowy. Dokąd miałyby sens połączenia z Białegostoku, skoro w 2 godziny za 30 zł można być pociągiem na największym lotnisku w Polsce Warszawa Okęcie? Czy nie lepiej byłoby sprzedawać lub dzierżawić tereny lotniska dla firm, które płaciłyby podatki w Białymstoku a tak uciekają poza Białystok, a za pozyskane pieniądze wybudować na początek krótki pas w np. Topolanach koło Michałowa, gdzie jest duża rezerwa terenu Skarbu Państwa i możliwość rozbudowy pasa do wymaganej długości 2,5 km dla prawdziwego lotniska, takiej możliwości nie ma w Białymstoku, a pseudolotnisko blokuje rozwój miasta przez ograniczenia zabudowy, strefy ograniczonego użytkowania, hałasu? Wszędzie na świecie lotniska buduje się poza miastami.

Więcej na ten temat także:

http://ibialystok.blogspot.com/2017/07/lotnisko-odlotowe-przekrety-popis.html

http://ibialystok.blogspot.com/2018/09/krywlany-lotnisko-bez-samolotow-i.html

http://ibialystok.blogspot.com/2017/01/referendum-lotnisko.html

Artykuł 231 § 1. Kodeksu Karnego: ”Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

w
www.i.Bialystok.pl

20.06.2020 Białystok Szymon Hołownia z prompterem na spotkaniu wyborczym (czyta tekst z ekranu „wspominając Białystok”) https://youtu.be/wW4NJMA-RuI Niestety, obawiam się że za Szymonem Hołownią stoi szef jego sztabu wyborczego Leszek Cichocki, były minister spraw wewnętrznych i koordynator służb specjalnych w rządzie PO/PSL https://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Cichocki to powtórka aktora - celebryty jak w wyborach na prezydenta Ukrainy (Zelenski), Trump w USA, wcześniej aktor Ronald Regan itp. itd. W bezpłatnym czasie antenowym gwiazdor TVN mówi: „polityka to nie teatr”.

Ruch Hołowni powtarza koszmar poprzednich rzekomo oddolnych inicjatyw gdy szefowie zaczynają zastępować szeregowych członków swoimi "gwiazdami" W Białymstoku Hołownia przejął np. byłego wojewodę i marszałka województwa z PO, przygarniając takie odpady kompromituje się a nie promuje (za tym człowiekiem ciągnie się spis afer)

G
Gość

z tego co pamietam to idol pisdzielcow mlaskacz jarkacz wyraznie powiedzial ze lotnisko w Bialymstoku jest bez sensu i ze wystarczy lotnisko dla baranow tfu tzn w Baranowie

G
Gość

A wyznawcą jakiej partii był pan Nazarko zanim zaczął uwielbiać Hołownię ?

G
Gość

pajac, płacze tvnowskopełowski, na którego mogą zagłosowac idioci

Dodaj ogłoszenie