MKTG SR - pasek na kartach artykułów

285 prób naruszenia państwowej granicy w ciągu dwóch dni!

OPRAC.:
Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
285 prób naruszenia państwowej granicy w ciągu dwóch dni!
285 prób naruszenia państwowej granicy w ciągu dwóch dni! Wojciech Wojtkielewicz
285 prób naruszenia państwowej granicy, to bilans ostatnich dwóch dni w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. Zatrzymano również jednego pomocnika w organizowaniu przekroczenia granicy wbrew obowiązującym przepisom.

W poniedziałek (22.04.2024 r.) w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej odnotowano 67 zdarzeń związanych z nielegalną migracją, natomiast wczoraj (23.04.2024r.) takich przypadków było już 218. Migranci nielegalnie na terytorium Polski usiłowali dostać się na odcinkach granicy ochranianych przez Placówki SG w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze i Narewce. W rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych polskie patrole zostały obrzucane kamieniami i gałęziami przez cudzoziemców znajdujących się po białoruskiej stronie.

- Zespół interwencyjny o charakterze poszukiwawczo – ratowniczym z Placówki SG w Białowieży udzielił pomocy kobiecie z urazem nogi i objawami wychłodzenia. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że jest obywatelką Etiopii. Po udzieleniu pomocy medycznej na miejscu, została przewieziona wezwaną przez funkcjonariuszy Straży Granicznej karetką, do szpitala w Hajnówce - informuje Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

W ręce polskich służb wpadł również kolejny kurier - obywatel Ukrainy. Usiłował przewieźć w głąb Europy Zachodniej cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli polsko – białoruską granicę.

Za organizowanie i pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec wszystkich cudzoziemców zatrzymanych za pomocnictwo, a do tej pory przebywających legalnie w Polsce zostaje równolegle wszczęte postępowanie administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do państw obszaru Schengen od 5 do 10 lat.

Na odcinku granicy państwowej ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej zatrzymano w tym roku 109 pomocników i organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny