MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiana rozkładu jazdy pociągów Polregio w woj. podlaskim. Wakacyjne połączenia do Walił i Suwałk, modernizacja linii „Rail Baltica”

opr. ska
Podróżujących koleją w woj. podlaskim od 9 czerwca czekają zmiany się rozkładzie jazdy pociągów Polregio. Będą utrudnienia związane z kolejnymi etapami modernizacji linii kolejowej „Rail Baltica”. Za to wakacyjne kursowanie rozpoczną pociągi na trasie Białystok - Waliły. Nowością w tym sezonie letnim będzie dodatkowe połączenie na trasie Białystok – Suwałki.

Polregio. Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Czerwiec 2024

  • Wakacyjne pociągi Białystok - Waliły
  • Pociągi Białystok - Suwałki w sezonie letnim
  • Prace związane z budową Rail Baltica. Zmiany na przystanku osobowym Białystok Zielone Wzgórza
  • Białystok - Wasilków
  • Białystok - Ostrołęka

Polregio. Połączenia wakacyjne w Podlaskiem

Od 8 czerwca rozpoczną kursowanie pociągi na trasie Białystok – Waliły. Jak w latach poprzednich, w każdy weekend pociągi „Poleski” i „Radunin” będą odjeżdżały z Białegostoku o godz. 9:00 i 16:05, a z Walił o godz. 10:25 i 17:08. Pociągi będą kursowały aż do 29 września i dodatkowo 15 sierpnia.

Nowością w tym sezonie letnim będzie dodatkowe połączenie na trasie Białystok – Suwałki. Pociąg „Necko” będzie kursował w piątki, soboty i niedziele począwszy od 5 lipca do 31 sierpnia. Odjazd ze stacji Białystok zaplanowano na godz. 16:27, przyjazd do Suwałk na godz. 18:37. W trasę powrotną pociąg wyruszy o godz. 19:04 i przyjedzie do Białegostoku o godz. 21:10. Szczegółowe informacje w rozkładzie jazdy.

Zmiany w rozkładzie Polregio w Podlaskiem - modernizacja linii „Rail Baltica”

W związku z rozpoczęciem kolejnego etap prac modernizacyjnych w obrębie stacji Białystok, od 17 czerwca do 1 lipca br. na przystanku osobowym Białystok Zielone Wzgórza nie będzie czynny tor 3 przy peronie II. W tych dniach wszystkie pociągi kursujące do/z Czeremchy i Hajnówki, a także pociąg relacji Kuźnica Białostocka – Ełk nie będą miały postoju na tym przystanku. Pozostałe pociągi do/z Ełku oraz pociągi na trasie Białystok – Szepietowo – Czyżew i Białystok – Łapy – Ostrołęka będą się zatrzymywały - informuje Renata Gerasimiuk Polregio w Białymstoku.

Na 29 sierpnia zaplanowano prace związane z modernizacją białostockiego węzła kolejowego. Na odcinku Białystok – Wasilków na jedną dobę zostanie całkowicie wstrzymany ruch pociągów. Za wszystkie pociągi kursujące w relacjach do/z Suwałk i Kuźnicy Białostockiej zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza. Autobusy komunikacji zastępczej będą kursowały na trasie Białystok dworzec kolejowy – Wasilków przystanek kolejowy. W Wasilkowie będzie zmiana środka transportu z autobusu na pociąg lub odwrotnie. Będzie się to wiązało z wcześniejszymi odjazdami ze stacji początkowych lub późniejszymi przyjazdami do stacji końcowych. Prosimy o dokładne sprawdzenie rozkładu jazdy na ten dzień.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej oznakowanych logo Polregio, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. Nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Polregio. Zmiany za pozostałych trasach w Podlaskiem

Zmiana rozkładu jazdy będzie dotyczyła niemal wszystkich pociągów Polregio kursujących na Podlasiu. W większości będą to zmiany godzin kursowania od kilku do kilkunastu minut, spowodowane kolejnymi etapami prac modernizacyjnych na „Rail Baltica” oraz na stacji Białystok.

Największa zmiana godzin kursowania dotyczy pociągu do Ostrołęki odjeżdżającego obecnie z Białegostoku o godz. 16:40, który od 9 czerwca będzie odjeżdżał 28 minut później, tj. o godz. 17:18. Wcześniej natomiast, o 16 minut, będzie odjeżdżał pociąg powrotny z Ostrołęki do Białegostoku, obecnie odjeżdżający o godz. 19:38, a od 9 czerwca będzie odjeżdżał o godz. 19:22. Na stacji Ostrołęka zachowane będą dogodne skomunikowania w kierunkach: Chorzele, Olsztyn, Tłuszcz. Na tej trasie, wraz z korektą rozkładu jazdy, zostanie uruchomiony nowy przystanek osobowy w miejscowości Kurpie, położony pomiędzy Śniadowem i Ostrołęką.

O 22 minuty wcześniej będzie odjeżdżał pociąg z Białegostoku do Czyżewa, który teraz odjeżdża o godz. 19:52, a od 9 czerwca o godz. 19:30.

Wieczorny pociąg relacji Białystok – Czeremcha, obecnie odjeżdżający o godz. 19:20, od 9 czerwca będzie odjeżdżał o godz. 19:15, ale w dniach 17 czerwca – 1 lipca jego odjazd został przesunięty o 30 minut później, na godz. 19:45.

Przed podróżą podróżni powinni zapoznać się z rozkładem jazdy, który znajduje się na wszystkich stacjach i przystankach oraz na stronach internetowych polregio.pl i portalpasazera.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny