Zawieszono działalność dwóch punktów szczepień powszechnych w powiecie białostockim. Powodem zbyt małe zainteresowanie szczepieniami

Jakub Sadkowski
Jakub Sadkowski
Punkty szczepień powszechnych w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach i Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy zawiesiły obecnie działalność z powodu małego zainteresowania szczepieniami. Mają powrócić do funkcjonowania 9 czerwca na szczepienia drugą dawką. Zdjęcia archiwalne. Wojciech Wojtkielewicz
Na wniosek Starostwa Powiatowego w Białymstoku punkty szczepień powszechnych w Łapach i Choroszczy zawiesiły działalność do 9 czerwca. Nieczynne są też obecnie placówki w Bielsku Podlaskim oraz Brańsku.

- Zarząd podpisał pismo, skierowane do Wojewody Podlaskiego w sprawie zawieszenia działalności punktów szczepień powszechnych. Powodem było niewielkie zainteresowanie mieszkańców. Ci, którzy się zaszczepili pierwszą dawką nie muszą się martwić, bo dostaną w tym miejscu drugą dawkę szczepionki firmy Moderna. Nie będą natomiast przyjmowane zapisy nowych osób - informuje Jan Bolesław Perkowski, starosta.

Pismo zostało przekazane Wojewodzie Podlaskiemu 1 czerwca.

- Działalność punktów jest obecnie zawieszona. Zainteresowanie szczepieniami było za małe. Osoby pracujące tam po prostu nie miały zajęcia przez większość dnia i tylko marnowane były w ten sposób pieniądze. Działalność punktów zostanie wznowiona 9 czerwca. Będą wtedy przeprowadzane szczepienia drugą dawką osób, które już przyjęły szczepionki w tych punktach. Czekamy na decyzję wojewody. Niedługo mają wejść szczepienia dzieci w wieku 12-15 lat. Mamy nadzieję, że punkty będą mogły funkcjonować szczepiąc dzieci oraz osoby zainteresowane drugą dawką - mówi rzecznik starostwa powiatowego.

W dwóch punktach - w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach i Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy wykorzystano 1480 dawek, zwróconych będzie 520.

To nie jedyne punkty szczepień w województwie podlaskim, które zawiesiły działalność:

- Do tej pory, w związku z małą liczbą chętnych na szczepienie przeciw COVID-19 w punktach szczepień powszechnych, działalność zawiesiły punkty w: Bielsku Podlaskim oraz Brańsku (po opinii Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ). Starosta hajnowski oraz starosta białostocki poinformowali wojewodę podlaskiego również o zawieszeniu działalności PSP w: Hajnówce, Choroszczy i Łapach. Pełnomocnik wojewody ds. realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 zwrócił się z prośbą o opinię POW NFZ również w tych przypadkach - mówi Kamila Ausztol z biura Wojewody Podlaskiego.

Decyzje w kwestii punktów szczepień leżą po stronie starostw i samorządów. Punkty te wznowią działalność w celu zaszczepienia pacjentów drugą dawką. Natomiast nie zostały na razie podjęte decyzje co do dalszych losów placówek.

- Jednocześnie należy zaznaczyć, iż PSP na terenie powiatów: hajnowskiego i białostockiego wznowią swoją działalność w związku z koniecznością podania pacjentom drugiej dawki szczepionki. Siatka punktów szczepień, nawet w przypadku tymczasowego zawieszenia PSP, jest bardzo dobrze rozwinięta na terenie województwa podlaskiego. Każdy, kto chce się zaszczepić, może to zrobić szybko i sprawnie, bez czekania w kolejkach. Wojewoda podlaski apeluje, aby skorzystać z tej możliwości i zapewnić sobie i najbliższym ochronę przed koronawirusem. Zachęcamy również do szczepień preparatem Johnson & Johnson w mobilnym punkcie w Suwałkach, przed Urzędem Gminy. Punkt jest czynny do niedzieli (6.06) w godz. 9-17 - dodaje Kamila Ausztol.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

w
www.i.Bialystok.pl

Brak toalet, krzeseł i wspólne długopisy – czy tak organizuje się punkt szczepień przeciw epidemii? Toaleta w krzakach?

Dobra zaszczepiłem się :) I co, teraz koniec z tymi ograniczeniami: chodzeniem w masce, otwierajcie sklepy, szkoły, kina, siłownie, hotele, knajpy, koncerty, galerie :) ? UWAGA! UJAWNIAMY NAJWIĘKSZĄ TAJEMNICĘ! WSZYSCY ZASZCZEPIENI UMRĄ! (Wszyscy niezaszczepieni też umrą, to kwestia czasu, bo wszyscy ludzie prędzej czy później umierają:) „Lockdowny nie są skuteczne” Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców https://youtu.be/WOtfzrjbdmE rzecznikmsp.gov.pl porównanie Hiszpanii z otwartymi szkołami, Szwecji z innymi krajami w tym Polską. www.propolski.pl/dr-basiukiewicz-przedstawil-narodowa-strategie „Wyrzucić maski z przestrzeni publicznej. Zakończyć restrykcje. Myjemy ręce i wietrzymy. Wyrzucić maski z przestrzeni publicznej. Zakończyć restrykcje. Myjemy ręce i wietrzymy”. #AntyCOvid19 #Antymaseczki #StrajkPrzedsiębiorców #LockdownKills #StopKwarantanna. #OtwieraMy :)

Człowiek bez tlenu umiera po 3 minutach, długotrwałe niedotlenienie uszkadza mózg. Dlatego rząd światowy chce, by nawet zdrowi byli chorzy na skutek braku skutecznego leczenia Amantadyną, nieskutecznych szczepionek i przyduszania maskami?

Wolę weganizm=wzmacnia orga(ni)zm! Bez uzależnień, chorób, przestępczości: Testy dają w 30-90% fałszywe wyniki: Zamknęli firmy, zabronili oddychać świeżym powietrzem, zamknęli szpitale przed chorymi, skazali na śmierć przewlekle chorych, zabraniają spotkań, zamknęli dzieci, seniorów w domach, zakładają szmaty na twarz generując choroby i hamując rozwój mózgu. Reset: po bankructwie firm ludzie na zasiłkach, nie będzie własności prywatnej, obywatel będzie własnością państwa, nie będzie rodziny, o dzieciach decydować ma państwo. „Koniec pandemii” nastąpi 31 marca 2025 r. po wdrożeniu nowego niewolniczego systemu zgodnie z planem

Rządowi „doradcy” Simon, Horban, Flisiak przez których „rady” zmarło 40 000 Polaków to także doradcy producenta leku Remdesivir, którym kurację kosztującą 10 000 zł zalecają, zamiast skutecznej kuracji Amantadyną za 10 zł, po której nikt nie umarł, wszyscy wyzdrowieli ?

Podłączenie do respiratora (chociaż zabija 90% chorych) jest drożej płatną procedurą dla szpitala niż podanie tlenu czy przewrócenie chorego na brzuch, by ułatwić oddychanie.

ibialystok.blogspot.com/2021/01/amantadyna.html Zamiast zaplanowanego ludobójstwa wolę weganizm=wzmacnia orga(ni)zm! Bez uzależnień, chorób, przestępczości: Skuteczny przebadany lek Amantadyna kosztuje 10 zł, w przeciwieństwie do nieskutecznych szczepionek zmutowanego wirusa po 1000 zł testowanych w pośpiechu i powodujących skutki uboczne i powikłania, czy respiratory zabijające 90% chorych.

Dziesiątki tysięcy chorych mogłoby nie umrzeć, także z powodu ograniczenia w dostępie do szpitali, nie mają uzasadnienia absurdalne dyktatorskie ograniczenia, zamknięcie gospodarki, szkół, hoteli, gastronomii, bankructwa firm, zadłużenie ludzi. Media wywołujące koronapanike kłamią, władze na całym świecie zawiązały największy w historii spisek przeciwko obywatelom ibialystok.blogspot.com/2020/12/zabojczeszczepionki.html

ibialystok.blogspot.com/2020/11/spisekcovid19.html CZY AMANTADYNA NAPRAWDĘ LECZY COVID-19? Gościem Doroty Łosiewicz jest @marcinwarchol, wiceminister @MS_GOV_PL. https://www.youtube.com/watch?v=cVY8uqjINN4

A
Abadon

Szczepienia idą gorzej niż źle: do tej pory zaszczepiło się 18% Polaków !!!, a młodzi, poniżej dwudziestego roku życia nie zamierzają się w ogóle szczepić.

Stąd żydowski reżim staje na głowie i wymyśla „loteriady” z nagrodami dla tych, którzy uwierzą żydowskiemu reżimowi, że reżim chce dla nas dobrze, że reżim dba o nasze zdrowie i zdecydują się na wstrzyknięcie nieprzebadanego genowego preparatu. Tymczasem towarzystwa ubezpieczeniowe odmawiają zawierania polis na życie i od skutków ubocznych osobom poddającym się szczepieniu genowym preparatem, argumentując, że nie ubezpieczają osób poddających się eksperymentom medycznym.

G
Gość

ręce precz od dzieci

Dodaj ogłoszenie