Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wojewódzki Przegląd Twórczości Ludowej w Podlaskim Instytucie Kultury. Można się już zgłaszać

Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Praca Marka Szyszko
Praca Marka Szyszko Materiały PIK
Podlaski Instytut Kultury zaprasza twórców ludowych z województwa podlaskiego do prezentacji swoich wytworów. Można zgłaszać prace w kategoriach takich jak: garncarstwo, plecionkarstwo, rzeźba, zabawka ludowa, łyżkarstwo, wycinanka, bednarstwo, kowalstwo, haft. Zgłoszenia należy nadsyłać do 20 października.

Podlaski Instytut Kultury zaprasza do uczestnictwa w konkursie twórców mieszkających w województwie podlaskim, zarówno ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych, jak i niezrzeszonych. Organizowany jest co dwa lata.

Przegląd Twórczości Ludowej i Podlaskim Instytucie Kultury

Przegląd ma na celu przede wszystkim promocję kultury ludowej oraz upowszechnienie i tym samym zachowanie tradycyjnego dziedzictwa województwa podlaskiego. Wojewódzki Przegląd Twórczości Ludowej ma stanowić zachętę do podtrzymywania tradycji rękodzieła w lokalnym środowisku. To sposób, by pokazać odbiorcom wyjątkową estetykę wyrobów rękodzielniczych, naturalne materiały, z których są wykonane oraz zawartą w nich szczerość artystycznej wypowiedzi.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich twórców tych zrzeszonych i niezrzeszonych do udziału w Przeglądzie Twórczości Ludowej - zachęca Krystyna Kunicka, główny specjalista ds. kultury ludowej w Podlaskim Instytucie Kultury. - Twórczość ludowa na naszym terenie jest interesująca. Mamy dużo różnych dyscyplin w tej dziedzinie i chcemy je zaprezentować mieszkańcom i nie tylko.

Kunicka dodaje, że twórcy ludowi, którzy obecnie działają są już niestety coraz starsi i powoli się wykruszają.

-Chcemy zdopingować, zmobilizować też młode pokolenie do tej dziedziny twórczości - zapewnia kobieta. - Stworzyliśmy też bazę twórców ludowych i chcemy ją powiększać, aktualizować. Dlatego szukamy i takich osób, które pracują gdzieś w zaciszu domowym. Chcemy je wydobyć i pokazać, jaka jest ta nasza twórczość ludowa na forum ogólnopolskim.

Uczestnicy przekazują do 5 prac w wybranej technice: garncarstwo, plecionkarstwo, wycinanka, rzeźba, zabawka ludowa, kowalstwo, bednarstwo, hafciarstwo. Prace muszą być zaopatrzone w metryczki przymocowane na odwrocie. I tutaj uwaga: nie dopuszcza się przyjmowania prac, które wcześniej były nagradzane w innych konkursach i prezentowane w poprzedniej edycji przeglądu.

Prace można zgłaszać do 20 października

Prace wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia, niezbędną zgodą na przetwarzanie danych, oświadczeniem RODO należy dostarczyć na adres organizatora:

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku
15-879 Białystok, ul. św. Rocha 14
w tytule: III Przegląd Twórczości Ludowej 2023

Oceny prac i kwalifikacji na wystawę dokona jury powołane przez organizatora. Za główne kryteria przyjmuje się poziom artystyczny, indywidualność twórczą, zgodność z tradycją. Wystawa prac planowana jest na początek listopada, a podsumowanie przeglądu połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień planowane jest 25 listopada.

Więcej informacji, regulamin i kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny