MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Solniki 44. Siedlisko kultury prowadziło Lato w teatrze. Dwa bezpłatne pokazy (zdjęcia)

(dj)
Siedlisko kultury Solniki 44. Lato w teatrze 2018
Siedlisko kultury Solniki 44. Lato w teatrze 2018 Tomasz Adamski
Siedlisko Kultury Solniki 44 prowadzone przez Grupę Coincidentia zorganizowało bezpłatne Lato w teatrze. Jak grają młodzi aktorzy, można się będzie przekonać w niedzielę.

W Siedlisku Kultury Solniki 44 po raz kolejny odbywają się warsztaty artystyczne w ramach programu Lato w Teatrze, którego organizatorem jest Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Uczestnikami zajęć są dzieci i młodzież z niewielkich miejscowości gminy Zabłudów.

W tym roku, pod opieką artystów reprezentujących różne dyscypliny sztuki (Dagmara Sowa, Małgorzata Tarasewicz – Wosik, Tomek Adamski, Paweł Chomczyk, Robert Jurčo, Krzysztof Kiziewicz, Tomasz Wosik), trzydziestoosobowa grupa dzieci drąży, przy użyciu teatralnych, filmowych, muzycznych i plastycznych środków wyrazu, temat bilokacji, funkcjonowania osób, przedmiotów, przestrzeni i zjawisk w dwóch miejscach jednocześnie.

- Młodzi twórcy kreują zdarzenia, w których postacie sceniczne multiplikują się, instalacje opowiadają dwie historie jednocześnie, a scena, wraz z aktorami przenosi się w okamgnieniu na drugi koniec świata - opowiada Dagmara Sowa z Grupy Coincidentia. - Leśna przestrzeń Siedliska Kultury zmienia się za sprawą uczestników warsztatów w osobliwe laboratorium sztuki, którego celem jest podsycanie młodzieńczych fantazji i przenoszenie ich na scenę, ekran, fale dźwiękowe etc. Każdy, kto nie widział dotychczas kryształu życzeń, którego piękna forma harmonijnie współgra z jego niespotykanymi funkcjami, rozwścieczonych byków rzucających się szaleńczo na zwinnego torreadora cudownie unikającego tratowania czy makiety dowodzącej w sposób niepozostawiający złudzeń, że wszechświat składa się z minimum jedenastu wymiarów, powinien wybrać się na jeden z dwóch pokazów wieńczących dwutygodniowe warsztaty w Siedlisku Kultury Solniki 44.

Organizatorzy zapraszają na niedzielę - 5 sierpnia. Prezentacje zaplanowane są na godzinę 15 oraz 17. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Lato w Teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt wsparty finansowo przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Organizatorem zadania jest Siedlisko Kultury Solniki 44 w partnerstwie z Biblioteką w Zabłudowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny