Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sesja rady miejskiej w Białymstoku. Koalicja Obywatelska dała 98 procent bonifikat przy zmianie użytkowania wieczystego w prawo własności

Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz
Głosując w grudniu za 60 proc. na gruntach gminnych nie chcieliśmy dzielić białostoczan na lepszych i gorszych – mówił na sesji Marcin Moskwa z KO.
Głosując w grudniu za 60 proc. na gruntach gminnych nie chcieliśmy dzielić białostoczan na lepszych i gorszych – mówił na sesji Marcin Moskwa z KO. Wojciech Wojtkielewicz
W grudniu większościowy klub nie chciał zgodzić się na wyższe bonifikaty przy zmianie użytkowania wieczystego w prawo własności. Na poniedziałkowej sesji dał jednak nawet więcej niż proponowało PiS.

A jeszcze tak niedawno wiceprezydent Zbigniew Nikitorowicz straszył, że wyższe bonifikaty to będzie katastrofa dla budżetu – mówił na sesji Henryk Dębowski z PiS.

Zmiana użytkowania wieczystego we własność w Białymstoku. PiS chce 95 proc. bonifikaty, KO myśli. A my mamy tylko 60 proc.

Prezydent Tadeusz Truskolaski stwierdził, że jest przeciwnikiem rozdawnictwa, jednak został postawiony pod ścianą. – To byłoby nie w porządku, gdyby w Warszawie bonifikata wynosiła 98 proc., a u nas 60 – mówił.

Opłata przekształceniowa prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Bonifikata wyniesie 60 proc.

Radni KO odtrąbili swój sukces. Marcin Moskwa stwierdził, że dzięki twardej postawie KO w całej Polsce, posłowie PiS uchwalili 31 stycznia ustawę, na mocy której wojewodowie muszą podwyższać bonifikaty na gruntach Skarbu Państwa, jeśli samorządy wprowadzą bonifikaty wyższe niż 60 proc. – Głosując w grudniu za 60 proc. na gruntach gminnych nie chcieliśmy dzielić białostoczan na lepszych i gorszych – powiedział.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Białystok. Niższe opłaty przekształceniowe nie przeszły. PiS nie przekonał KO

Urzędnicy poinformowali na sesji, że w Białymstoku nikt od 1 stycznia nie skorzystał z 60-procentowej bonifikaty. A to właśnie od 1 stycznia użytkowanie wieczyste na gruntach mieszkaniowych zmieniło się w prawo własności.

Przeczytaj także:
Sesja rady miejskiej w Białymstoku. Gorąco wokół dwóch stanowisk. O Pawle Adamowiczu i podwyżkach dla nauczycieli (zdjęcia, wideo)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny