MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Białegostoku i Warszawy rozbili dwa gangi narkotykowe działające na terenie Mazowsza. 16 osób aresztowanych

OPRAC.:
Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
Wśród zatrzymanych są dwie osoby podejrzane  o kierowanie grupą przestępczą
Wśród zatrzymanych są dwie osoby podejrzane o kierowanie grupą przestępczą CBŚP
Rozbicie dwóch zorganizowanych grup przestępczych rozprowadzających narkotyki na terenie warszawskiej Pragi i zatrzymanie 35 podejrzanych, z czego 16 osób zostało tymczasowo aresztowanych. To efekt działań przeprowadzonych przez policjantów CBŚP z Warszawy i Białegostoku oraz prokuratorów Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie. Podczas akcji przy wsparciu kontrterrorystów wyeliminowano z rynku kolejne narkotyki i zabezpieczono broń palną oraz 145 szt. amunicji.

Dwa gangi narkotykowe rozbite przez CBŚP. 35 osób zatrzymanych

Śledczy potrzebowali kilku miesięcy wytężonej pracy, ogromnego zaangażowania i wnikliwości, aby zebrać dowody świadczące o działalności poszczególnych podejrzanych w ramach struktur gangów, a także osób z nimi współpracujących. Z ustaleń śledczych wynikało, że członkowie dwóch zorganizowanych grup przestępczych działali w stolicy i jej najbliższej okolicy, szczególnie aktywni byli na terenie warszawskiej Pragi Północ.

Czytaj też:

- Gangi wyspecjalizowały się głównie we wprowadzaniu do obrotu różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych. Na bazie zebranych informacji policjanci CBŚP, przy wsparciu kontrterrorystów i policjantów z innych jednostek przygotowali działania, które przeprowadzili niemal jednocześnie w blisko 40 miejscach. Wówczas to łącznie zatrzymali 35 podejrzanych - poinformowało w poniedziałek (10.06) Centralne Biuro Śledcze Policji.

Działalność dwóch zorganizowanych grup przestępczych rozpatrywana jest w dwóch odrębnych śledztwach nadzorowanych przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga w Warszawie.

Mogli wprowadzić do obrotu nawet kilkadziesiąt kilogramów różnych środków odurzających

Okoliczności jednej sprawy wyjaśniają policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, przy dużym wsparciu i zaangażowaniu funkcjonariuszy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Policjanci i prokuratorzy zebrali materiał dowodowy, który obejmuje lata 2023 – 2024, kiedy to podejrzani mogli wprowadzić do obrotu kilkadziesiąt kilogramów różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych.

Tu obejrzysz wideo z akcji funkcjonariuszy CBŚP:

Policjantów z Zarządu w Warszawie, podczas akcji wsparli funkcjonariusze z Zespołów Specjalnych CBŚP z Warszawy, Poznania i Wrocławia, a także policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrerrorystycznego Policji z Radomia. Efektem ich działań było zatrzymanie 21 osób, z czego 7 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 2 osobom zarzucane jest kierowanie tą grupą. Podczas przeszukań policjanci znaleźli i zabezpieczyli mefedron, heroinę, amfetaminę i marihuanę. Na wniosek prokuratora, w stosunku do 8 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Wśród zatrzymanych, podejrzani o kierowanie grupą przestępczą. Śledztwo jest rozwojowe

Śledztwo dotyczące kolejnej zorganizowanej grupy przestępczej prowadzą policjanci z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji, również pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie. Działania zostały przeprowadzone na terenie Warszawy, Ząbek i Marek, gdzie przy wsparciu funkcjonariuszy z Zarządu w Rzeszowie, Radomiu i Lublinie CBŚP, Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” i Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Białegostoku, Warszawy, Lublina i Łodzi, zatrzymano 14 osób.

- Według policjantów z Zarządu w Białymstoku CBŚP członkowie tego gangu zajmowali się handlem narkotykami w Warszawie, a głównie na terenie Pragi Północ. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli broń palną, 145 szt. amunicji, narkotyki, m.in. heroinę, marihuanę, kokainę i mefedron, ponad 200 tys. zł w gotówce oraz 2 pojazdy warte blisko 100 tys. zł - wylicza CBŚP.

Zobacz także:

W prokuraturze podejrzanym ogłoszono zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 8 osób, zostało tymczasowo aresztowanych, w tym mężczyzna podejrzany o kierowanie tą grupą.

Oba śledztwa są rozwojowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny