MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podlaska KAS obchodziła Światowy Dzień Celnictwa i 101. rocznicę utworzenia Służby Cywilnej (zdjęcia)

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Podlaska KAS obchodziła Światowy Dzień Celnictwa i 101. rocznicę utworzenia Służby Cywilnej
Podlaska KAS obchodziła Światowy Dzień Celnictwa i 101. rocznicę utworzenia Służby Cywilnej Podlaska KAS
W czwartek 19 stycznia, pracownicy i funkcjonariusze podlaskiej KAS wzięli udział w uroczystych obchodach Światowego Dnia Celnictwa oraz 101. rocznicy utworzenia polskiej Służby Cywilnej. W uroczystościach uczestniczyła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Anna Chałupa, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz przedstawiciele podlaskich instytucji współpracujących z KAS. Podczas obchodów zasłużeni funkcjonariusze i pracownicy odebrali awanse, nowi mundurowi złożyli ślubowanie, a osoby odchodzące na emeryturę otrzymały podziękowania za długoletnią pracę i służbę.

Czwartkowa uroczystość związana była z obchodami Światowego Dnia Celnictwa, który przypada 26 stycznia oraz 101. rocznicy utworzenia polskiej Służby Cywilnej obchodzonej 17 lutego.

W powitalnym wystąpieniu Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku Wojciech Orłowski zwrócił się do pracowników i funkcjonariuszy podlaskiej KAS:

Cieszę się, że jesteśmy tu dziś wspólnie z osobami, które są na różnych etapach swojej kariery zawodowej i że każdemu z Państwa mogę podziękować i pogratulować. Podczas dzisiejszej uroczystości, jak w soczewce, widać cały możliwy przebieg kariery zawodowej w Krajowej Administracji Skarbowej. Z radością witamy nowych kolegów i koleżanki, z radością wyróżniamy awansami i tytułami Bohatera KAS za dobrą pracę i służbę oraz postawy godne naśladowania. Wreszcie z szacunkiem i ze smutkiem żegnamy osoby, które zdecydowały się przejść na emeryturę, ciesząc się jednocześnie, że mogliśmy razem realizować efektywnie nasze zadania przez wiele lat wspólnej pracy i służby.

Podczas uroczystości 9 nowych funkcjonariuszy, złożyło ślubowanie i dołączyło do grona 1064 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, którzy pełnią obecnie służbę w woj. podlaskim.

W dalszej części spotkania awanse na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej oraz pracownikom podlaskiej KAS wręczyli wspólnie Zastępca Szefa KAS Anna Chałupa, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski oraz Dyrektor IAS Białystok Wojciech Orłowski

Podczas uroczystości zostały także wręczone Medale za Zasługi dla Policji przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wręczył je Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Robert Szewc, a uhonorowani zostali Dyrektor IAS w Białymstoku Wojciech Orłowski, który otrzymał medal srebrny oraz Naczelnik Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego nadinsp. Maciej Fiłończuk, który otrzymał medal brązowy. Odznaczenia te są przyznawane za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji – zapobiegania popełnianiu przestępstw lub wykroczeń oraz podnoszenia sprawności działań Policji swoim postępowaniem, pracą lub służbą.

Spotkanie było także okazją do złożenia podziękowań pracownikom i funkcjonariuszom przechodzącym na emeryturę, którym Minister Anna Chałupa wraz z Dyrektorem Wojciechem Orłowskim wręczyli upominki, wyrażając swoją wdzięczność za wieloletnią pracę i wkład w rozwój podlaskiej skarbowości i cła.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny