MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PL2050 chce większej promocji turystyki, sportu i rekreacji w powiecie białostockim

Andrzej Matys
Kandydaci Trzeciej Drogi - PL2050, mówili podczas konferencji w Nowodworcach m.in. o tym, że turystyka na terenie powiatu białostockiego potrzebuje więcej działań promocyjnych i powinny się tym zająć rada i władze powiatu.
Kandydaci Trzeciej Drogi - PL2050, mówili podczas konferencji w Nowodworcach m.in. o tym, że turystyka na terenie powiatu białostockiego potrzebuje więcej działań promocyjnych i powinny się tym zająć rada i władze powiatu. Trzecia Droga - Pl2050
We wtorek (19.03) kandydaci KKW Trzecia Droga PSL – PL2050 podczas konferencji na plaży w Nowodworcach mówili o rozwoju turystyki w powiecie białostockim oraz o tym, jak – po ograniczeniach związanych m.in. z kryzysem na granicy z Białorusią – można ją reaktywować.

Podczas konferencji partia Szymona Hołowni zaprezentowała również swoich kandydatów do rady powiatu białostockiego. Są nimi m.in.: Krzysztof Bargłowski (nr 1 na liście w okręgu 4), Magdalena Łotysz (nr 1 w okręgu 1), Maciej Jaźwiński (nr 5 w okręgu 3), Adam Malesiński (nr 2 w okręgu 6) oraz Grzegorz Okuła który ubiega się o mandat do sejmiku województwa podlaskiego.

- Przez kryzys migracyjny i stan wyjątkowy, który obowiązywał w naszym regionie, turystyka w Podlaskiem i powiecie białostockim, mocno podupadła. Turystów jest coraz mniej, a mamy wrażenie, że obecna rada i władze powiatu niewiele robią w kwestii promocji, by turystyka wróciła do stanu pierwotnego. Mamy takie perełki, jak choćby Narwiański Park Narodowy, który był odkryciem turystycznym w kraju. Mamy rzeki Supraśl, Narew, a prawie nie ma przy nich infrastruktury turystycznej – mówił Krzysztof Bargłowski.

Czytaj również:

Dodał, że owszem, pojawiają się takie miejsca, jak np. plaża w Nowodworcach (na której odbyła się konferencja), ale trzeba zachęcić turystów, by do nas przyjeżdżali i cieszyli się regionem i jego przyrodą.

- Powiat białostocki na promocję turystyki, sportu i rekreacji przeznacza w tym roku zaledwie 30 tys. zł. To trzeba zmienić – stwierdziła Magdalena Łotysz i obiecała, że jako radna będzie wspierała wszystkie inicjatywy sportowo-rekreacyjne, szczególnie dla dzieci i młodzieży.

Jak zapowiadali inni kandydaci, tematyka, którą chcieliby się zająć jako radni powiatu będzie obejmowała tematy dotyczące rozwoju m.in.: bazy agroturystycznej, sportu i rekreacji w powiecie białostockim; turystyki rowerowej i budowę nowych szlaków pieszo-rowerowych, które zapewnią bezpieczeństwo ich użytkownikom czy turystyki wodnej na Supraśli i Narwi wraz z przygotowaniem nowych szlaków kajakowych na największych rzekach powiatu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny