MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Na to skarżą się białostoczanie". Kandydaci KKW Trzecia Droga do rady miasta i podlaskiego sejmiku przedstawili rozwiązania

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
Kilkunastu pretendentów do Rady Miasta Białystok i Sejmiku Województwa Podlaskiego o swoich planach krótko opowiedziało w czwartek (28.03) na konferencji prasowej w centrum miasta. Program wyborczy to ma być m.in. efekt ankiet, spotkań i rozmów z białostoczanami
Kilkunastu pretendentów do Rady Miasta Białystok i Sejmiku Województwa Podlaskiego o swoich planach krótko opowiedziało w czwartek (28.03) na konferencji prasowej w centrum miasta. Program wyborczy to ma być m.in. efekt ankiet, spotkań i rozmów z białostoczanami Polska 2050 Podlaskie
- Przeprowadziliśmy setki rozmów z mieszkańcami i poznaliśmy najbardziej palące problemy naszych lokalnych społeczności - mówili białostoccy kandydaci KKW Trzecia Droga do rady miasta i Sejmiku Województwa Podlaskiego. Na czwartkowej (28.03) konferencji prasowej przedstawili listę bolączek białostoczan i swoje propozycje na ich rozwiązanie.

Więcej nocnych kursów autobusów miejskich. Więcej połączeń osiedli Leśna Dolina, Zielone Wzgórza i Słoneczny Stok z resztą miasta. Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 50, by oderwać młodzież od telefonów i aktywizować seniorów. Powstanie bezpiecznego przejścia z os. Piasta na Pieczurki, wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Dojlid na obwodnice oraz walka ze smogiem pod hasłem: "Zero kopciuchów do końca kadencji".

Czytaj też:

To tylko część z wielu kwestii, jakimi chcą się zająć jako radni kandydaci Koalicyjnego Komitetu Trzecia Droga PL 2050 Szymona Hołowni-PSL. Kilkunastu pretendentów do Rady Miasta Białystok i Sejmiku Województwa Podlaskiego o swoich planach krótko opowiedziało w czwartek (28.03) na konferencji prasowej w centrum miasta. Program wyborczy to ma być m.in. efekt ankiet, spotkań i rozmów z białostoczanami.

Ci z os. Dziesięciny skarżyć się mieli np. na brak miejsc parkingowych oraz zaniedbane place zabaw. Rodzice narzekali też na małą liczbę miejsc w żłobkach publicznych, których w całym mieście jest tylko 9. Inni mieszkańcy - na brak parków i miejsc zielonych.

Kandydaci Trzeciej Drogi obiecują, że zajmą się tymi problemami. Proponują też wprowadzenie rejestrowanych wysłuchań obywatelskich w miejsce - jak określają - fikcyjnych konsultacji społecznych.

- Mieszkańcy chcą być słuchani i słyszani - tłumaczy jeden z kandydatów do rady miasta.

Warto przeczytać:

Pojawiła się też propozycja kampanii "Dostawa dobra". Chodzi o zagospodarowania niespożytych obiadów szkolnych. By nie marnować żywności, posiłki miałyby być dowożone do osób starszych i wykluczonych społecznie.

Część kandydatów chce się głównie skupić na wsparciu przedsiębiorców w pozyskaniu nowych rynków (po utracie kontaktów handlowych ze wschodem) oraz na tworzeniu nowych miejsc pracy.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny