Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Linia autobusowa 113. Została zwiększona liczba kursów. To autobus BKM relacji Białystok-Choroszcz-Białystok

OPRAC.: wal
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Łącznie w ciągu tygodnia odbywać się będzie 21 par kursów linii „113”: 10 – w dni powszednie, 6 – w soboty oraz 5 – w niedziele i dni świąteczne. Średniotygodniowy przebieg autobusów linii „113” to ok. 1140 km. Szacowany roczny koszt funkcjonowania linii „113” na terenie gminy Choroszcz wyniesie ok. 612 tys. zł, co daje średniomiesięczny koszt w wysokości 51 tys. zł. Z nowej liczby połączeń skorzystają mieszkańcy Łysek i Jeronik.

Od kiedy została pobudowana ekspresowa ósemka zostaliśmy odsunięci od komunikacji. A przecież nasza młodzież musi do szkół dojechać - mówił podczas środowej konferencji prasowej Waldemar Hryniewiecki, sołtys Jeronik. - Dlatego bardzo cieszymy się z tej linii.

„113” łączy gminę Choroszcz – poprzez: miasto Choroszcz, miejscowości: Łyski, Jeroniki, Porosły – z Białymstokiem. „113” wystartowała pod koniec 2023 roku, a od 21 lutego może zaoferować pasażerom przejazdy autobusów w pełnym wymiarze godzinowym.

To trzecia linia BKM dedykowana gminie Choroszcz

Wszystkie kończą się na trzy

- przypomniał podczas konferencji prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Poza 113 pod koniec 2023 roku – również podmiejskie Krupniki i Klepacze w gminie Choroszcz – otrzymały nową linię BKM – „123”. Ponadto do Choroszczy zajeżdżają także autobusy linii 103.

Nowe połączenia uruchamiane w Gminie Choroszcz opierają się na Porozumieniu Międzygminnym w sprawie powierzenia miastu Białystok wykonywania zadań Gminy Choroszcz w zakresie lokalnego transportu, i wynikają z „Projektu partnerskiego: Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 pomiędzy Gminą Choroszcz a Białostockim Obszarem Funkcjonalnym.

- Bez tej współpracy linie na terenie gminy Choroszcz nie mogłyby powstać - podkreślił Robert Wardziński, burmistrz Choroszczy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny