Korona Kielce wygrała z Jagiellonią Białystok 3:1 w ćwierćfinale Pucharu Polski

Pod koniec lutego Korona Kielce spotkała się z Jagiellonią Białystok w meczu ligowym fot. S. Stachura/Echo Dnia
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Jagiellonia Białystok przegrała 1:3 z Koroną Kielce Rewanż 24 marca w Białymstoku.

Spotkanie rozpoczęło się od szturmu gospodarzy. Idealnych okazji nie wykorzystali jednak Maciej Tataj, którego strzał obronił Rafał Gikiewicz i Michał Zieliński, pudłując z kilku metrów. Jagiellonia gra fatalnie, szczególnie w obronie. Słabo prezentował się przed wszystkim zastępujący Andriusa Skerlę Andrzej Niewulis.

Po kilkunastu minutach Jaga na chwilę otrząsnęła się i zaatakowała. Po wzorowym kontrataku strzał Kamila Grosickiego odbił Radosław Cierzniak, ale był bezradny wobec dobitki Frankowskiego.

Jagiellonia krótko cieszyła się prowadzeniem. Po ośmieszeniu białostockiej defensywy w 28 minucie wyrównał Mijailovic. Pięć minut później znów beznadziejnie zachowali się obrońcy drużyny Michała Probierza i gola strzelił Michał Zieliński.

Na tym nie koniec nieudolności przyjezdnych. W 40. minucie skompromitował się Marokańczyk El Mehdi, podając piłkę rywalomi. Z prezentu skorzystał Tataj i podwyższył na 3:1.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Skerla i defensywa Podlasian zaczęła spisywać się znacznie pewniej. Na 3:2 bramkę mógł zdobyć Rafał Grzyb, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Pomylił się także Jarosław Lato, uderzając zbyt lekko,a gola Grosickiego z nie do końca znanych przyczyn nie uznał sędzia Włodzimierz Bartos. Grosik miał jeszcze kilka szans, ale był beznadziejnie nieskuteczny.

Wynik 1:3 daje więcej szans na półfinał Koronie, chociaż nie można jeszcze przekreślać szans białostoczan.

Wynik:
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 3:1 (3:1). Bramki: 0:1 - Frankowski (20), 1:1 - Mijajlovic (28), 2:1 - Zieliński (33), 3:1 - Tataj (40). Żółte kartki: Wilk - Lato. Sędziował: Włodzimierz Bartos (Łódź).

Korona: Cierzniak - Jędrzejczyk, Markiewicz, Hernani, Mijailovic, Kaczmarek, Vukovic, Lech (78. Wilk), Maliszewski (46. Sobolewski), Zieliński (68. Gawęcki), Tataj.

Jagiellonia: Gikiewicz - Lewczuk, Niewulis (46. Skerla), Cionek, El Mehdi, Jarecki, Hermes (75. Zawistowski), Burkhardt, Lato, Frankowski (61. Grzyb), Grosicki.