Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kobiety Wschodu - piękne, muzykalne i utalentowane. Za nami tegoroczna odsłona projektu. Na koncercie bawiło się wielu

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Tegoroczna edycja koncertu odbyła się przed Pałacem Branickich
Tegoroczna edycja koncertu odbyła się przed Pałacem Branickich Maja Zińczuk
Tegoroczny festiwal Wschód Kultury/Inny Wymiar zakończył się w niedzielę niezwykłym koncertem w wykonaniu Kobiet Wschodu. To była noc, podczas której barokowe ogrody Pałac Branickich w Białymstoku stały się przestrzenią do celebracji mocy twórczości kobiet. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Belive in More".

Jak zapewniali organizatorzy, występujące wokalistki, pochodzące ze wschodu, są jak konstelacje łączące się w niesamowity taniec dźwięków. Ich pieśni to opowieści o miłości, tęsknocie, sile i wytrwałości, które rozświetlają życie tak, jak gwiazdy na nocnym niebie.

Promowanie idei dialogu oraz tolerancji a przy okazji spotkanie ze sztuką

Głównym celem festiwalu jest promowanie idei dialogu oraz tolerancji w tym wyjątkowo różnorodnym pod względem kulturowym regionie, gdzie od wieków współistnieją Polacy, Rosjanie, Białorusini, Tatarzy, Ukraińcy, Litwini, Żydzi i Niemcy. Ponadto, przywraca pamięć o utraconych aspektach historii, łącząc tę wiedzę z działaniami artystycznymi. W trakcie festiwalu swoją twórczość prezentują artyści reprezentujący różne narodowości i kultury, w tym również te, które współtworzyły historię i dziedzictwo naszego regionu.

Z kolei Kobiety Wschodu to projekt stworzony przez Miss God, czyli Joannę Zubrycką, który ma na celu eksplorowanie nowych brzmień poprzez połączenie muzyki elektronicznej z tradycyjnymi ludowymi pieśniami. W jego ramach, Miss God współpracuje z wokalistkami, które wcześniej były częścią grupy Południce, czyli artystkami pochodzącymi z Białegostoku, wykonującymi tradycyjne pieśni polskie i ukraińskie.

Kobiety Wschodu na scenie dały z siebie wszystko

W składzie Kobiet Wschodu, na scenie wystąpiły: Feral Atom, ANGELENA, Aga Walczak i Miss God. Feral Atom, czyli Ola Beręsiewicz, to artystka i producentka, której utwory są pełne eterycznych brzmień gitarowych. W swojej twórczości łączy elementy dream popu z dark folkiem, elektroniką i psychodelią. Pod pseudonimem ANGELENA kryje się natomiast Angelika Majewska, która twórzy w gatunkach electro i synth-pop, a jej muzyka to mieszanka kosmicznych, astrowibowych elementów, romantyzmu i siły.

Aga Walczak to z kolei raperka, wokalistka i autorka tekstów, która jest znana ze swojego "czarnego" głosu oraz zaawansowanej technicznie rymy. Jej kompozycje łączą rap z partiami śpiewanymi. Miss God to natomiast wokalistka i producentka muzyczna, która w swojej twórczości czerpie inspirację z archaicznych pieśni (polskich, bułgarskich, ukraińskich) i łączy je z nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi, takimi jak trap, drill, ambient, experimental vocal i alternative hip-hop. Kobiety Wschodu zamknęły tegoroczny festiwal Wschód Kultury/Inny Wymiar.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny