Jagiellonia - Legia 0:0. Mecz rozpoczął się z opóźnieniem (zdjęcia)

Dźwigi opóźniły start meczu
Dźwigi opóźniły start meczu fot. Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok zremisowała 0:0 z Legią Warszawa. Jest czego żałować, bo Legia przez ponad pół godziny grała w dziewięciu.

Potyczka rozpoczęła się z opóźnieniem, bo delegatowi PZPN nie podobało się to, że nad murawą są ramiona dźwigów z pobliskiego placu budowy nowych trybun.

Jagiellonia zaczęła bardzo ofensywnie, z Tomaszem Frankowskim i Erminem Seratlicem z przodu. W bramce debiutuje Jakub Słowik, zastępujący pauzującego za kartki Grzegorza Sandomierskiego.

Początkowe minuty to dużo niedokładności i nerwowości w grze. Zawodnicy raz po raz faulują przeciwników i ładnych akcji jest niewiele.

W końcówce I połowy Jaga ma dwie idealne okazje. Najpierw, po dograniu Tomasza Kupisza, Frankowski z kilku metrów trafia w Wojciecha Skabę. Po chwili z trzech metrów fatalnie pudłuje Robert Arzumanjan.

Od 52. minuty Legia gra w osłabieniu. Po taktycznym faulu na Frankowskim czerwoną kartkę zobaczył Ivica Vrdoljak.

W 59. minucie kolejna czerwień dla legionistów. Za drugą żółtą kartkę z boiska zostaje wyrzucony Ariel Borysiuk.

Przewaga liczebna sprawia, że Jagiellonia przeważa. W 74. minucie idealną okazję marnuje Jarosław Lato, pudłując przy uderzeniu głową. Okazje mnożą się, ale celowniki gospodarzy ustawione są fatalnie. To, w jakich pozycjach jagiellończycy pudłują, woła o pomstę do nieba.Nic dziwnego, że Jaga musi się zadowolić bezbramkowym remisem.

Wynik: Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0.

Żółte kartki: Seratlic, Burkhardt, Arzumanjan, Norambuena - Borysiuk, Vrdoljak, Radovic. Czerwone kartki: Vrdoljak (52., za faul taktyczny), Borysiuk (59., za drugą żółtą). Sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów 4,5 tys.

Jagiellonia: Słowik - Norambuena, Arzumanjan, Skerla, Pejovic, Kupisz, Grzyb (77. B. Pawłowski), Burkhardt, Lato, Seratlic (61. Makuszewski), Frankowski.

Legia: Skaba - Wawrzyniak, Vrdoljak, Komorowski, Kiełbowicz, Manu (90. Rybus), Borysiuk, Gol, Radovic, Żyro (54. Jędrzejczyk), Hubník (88. Kucharczyk).