I liga siatkówki. Od 2:0 do 2:3. Porażka REA BAS Białystok

Siatkarze REA BAS Białystok w sześciu meczach I ligi zdobyli 13 punktów
Siatkarze REA BAS Białystok w sześciu meczach I ligi zdobyli 13 punktów Wojciech Wojtkielewicz
Białostoczanie prowadzili już w wyjazdowym meczu z Astrą Nowa Sól 2:0 w setach. Niestety, w kolejnych partiach przewagę uzyskali gospodarze, którzy doprowadzili do tie-breaka. W nim także okazali się lepsi do REA BAS Białystok. Białostoczanie powrócili więc do domu z dorobkiem 1 punktu.

Pierwsze dwa sety należały do białostoczan. W ataku wyróżniał się Jędrzej Goss, który w całym meczu zdobył 17 punktów. Od początku pierwszych partii prowadzenie obejmował BAS, później gospodarze odrabiali straty, ale w decydujących fragmentach skuteczniejszymi okazywali się siatkarze z Białegostoku.

Kłopoty zaczęły się w trzecim secie. Siatkarze Astry objęli prowadzenie 4:1 i swoją przewagę konsekwentnie utrzymali do końca partii, którą wygrali 25:21. W ataku gospodarzy wyróżniał się Patryk Czyrniański.

W kolejnym secie ponownie na początku wygrywali gospodarze 5:2. Białostoczanie potrafili odrobić stratę wychodząc na prowadzenie 7:6. Niestety, przy stanie 19:16 dla Astry i zagrywce Pawła Skibickiego nasi siatkarze nie mogli wyjść z niewygodnego ustawienia przegrywając 17:25.

W decydującym tie-breaku wyrównana walka trwała do zmiany stron. Gospodarze prowadząc 8:6 zaczęli skutecznie kończyć akcje wygrywając 15:8.

Astra Nowa Sól - REA BAS Białystok 3:2 (21:25, 19:25, 25:21, 25:17, 15:8)
Astra: Kryński (18), Hoszman (1), Jacznik (8), Skibicki (7), Pizuński (15), Drzazga (10), Szydłowski (libero) oraz Wiśniewski (3) i Czyrniański (14)
REA BAS: Rawiak (16), Turski (14), Goss (17), Witkoś (2), Kacperkiewicz (8), Gwardiak (4), Ostaszewski (libero) oraz Janusz (2), Naliwajko, Kardasz (1) i Grzuszczyński

Wyniki 6. kolejki

• Lechia Tomaszów Mazowiecki - KPS Siedlce 3:2 (31:29, 25:27, 18:25, 25:15, 15:11)
  • Olimpia Sulęcin - Chrobry Głogów 3:0 (25:23, 25:23, 25:23)
  • SMS PZPS Spała - Arka Chełm 0:3 (11:25, 16:25, 21:25)
  • BBTS Bielsko-Biała - Avia Świdnik 3:2 (22:25, 25:23, 22:25, 25:19, 16:14)
  • MKS Będzin - AZS AGH Kraków 3:1 (17:25, 25:15, 25:12, 25:19)
  • MCKiS Jaworzno - Mickiewicz Kluczbork 1:3 (17:25, 25:22, 16:25, 19:25)
  • Visła Bydgoszcz - Gwardia Wrocław 3:0 (25:20, 25:14, 25:16)