Tauron I liga. Czwarte zwycięstwo siatkarzy REA BAS Białystok i czwarte miejsce w tabeli

REA BAS Białystok zajmuje czwarte miejsce w rozgrywkach Tauron I ligi
REA BAS Białystok zajmuje czwarte miejsce w rozgrywkach Tauron I ligi Wojciech Wojtkielewicz
Siatkarze REA BAS Białystok wygrali już czwarty mecz w rozgrywkach Tauron I ligi. W spotkaniu, które zainaugurowało 5. kolejkę spotkań białostoczanie nie mieli najmniejszych kłopotów w pokonaniu PSG KPS Siedlce 3:0. MVP spotkania został Jędrzej Goss, który zdobył 20 punktów.

Faworytem spotkania byli białostoczanie. Rywale z Siedlec nie wygrali jeszcze ani jednego meczu, chociaż dwukrotnie przegrali dopiero po pięciosetowej walce. Parkiet potwierdził przewagę siatkarzy REA BAS Białystok, którzy pewnie wygrali z PSG KPS Siedlce 3:0 (25:21, 25:19, 25:18).

Gospodarze już od początku pierwszego seta wyszli na prowadzenie 5:1. Rywale co prawda zniwelowali tę różnicę punktową, ale szybko białostoczanie znów wyszli na kilkupunktową przewagę wygrywając set otwarcia 25:21.

Także drugi set przebiegał pod znakiem dominacji podopiecznych trenera Krzysztofa Andrzejewskiego, którzy osiągnęli znaczącą przewagę wygrywając 16:10, a całą partię zakończyli wynikiem 25:19.

Siatkówka. Zwycięstwo Trefla Gdańsk. Drugie miejsce Ślepska Malow Suwałki

Jesteśmy lepszym zespołem niż rok temu. Potrafimy wygrywać, gdy jesteśmy faworytem oraz zwyciężać w konfrontacji z drużynami, które na papierze są lepszymi od nas - siatkarz REA BAS Białystok Jędrzej Goss

Wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się w trzech setach. I tak też się stało. Siedlce na początku prowadziło 3:2, ale bardzo szybko gospodarze pokazali kto rządzi na boisku. Dzięki skutecznym atakom łatwo zakończyli mecz wygrywając 25:18.

W tabeli REA BAS Białystok zajmuje czwarte miejsce w tabeli i najbliższe spotkanie zagra na wyjeździe z Astra Nowa Sól (sobota, 21 października).

REA BAS Białystok - PSG KPS Siedlce 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)
REA BAS: Jakub Turski, Jędrzej Goss, Karol Rawiak, Adrian Gwardziak, Micjał Witkoś, Adrian Kacperkiewicz, Dawid Ostaszewski (libero).
PSG KPS: Jakub Czyżowski, Bartłomiej Wójcik, Wiktor Kłęk, Jędrzej Bąkiewicz, Michał Kozłowski, Mateusz Szpernalowski, Bartłomiej Tomczak (libero) - Arkadiusz Kościołek, Bartosz Kowalczyk, Bartosz Tomvzak (libero), Dawid Sokołowski, Jan Tomczak, Kacper Myśków.

Pozostałe wyniki 6. kolejki
Visła Bydgoszcz - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (29:27, 26:28, 25:17, 25:14)
Mecz Gwardia Wrocław - MCKiS Jaworzno zakończył się po zamkinięciu numeru gazety