I liga siatkarzy. Lechia Tomasz Mazowiecki - REA BAS Białystok 1:3. Oni są niesamowici, znów zdobyli komplet punktów na wyjeździe

REA BAS Białystok ma udany początek sezonu. Białostoczanie wygrali trzy z czterech spotkań. Wojciech Wojtkielewicz
Zespół REA BAS Białystok znakomicie czuje się na początku sezonu I ligi siatkarzy na wyjazdach. Po wygranej 3:0 w Świdniku z Avią i pokonaniu 3:1 Chrobrego Głogów, podlaska ekipa w czterech setach poradziła sobie z Lechią Tomaszów Mazowiecki. MVP spotkania został wybrany przyjmujący naszego zespołu Karol Rawiak.

Co ciekawe, nawet przebieg potyczek w Głogowie i Tomaszowie Mazowieckim był podobny. Drużyna REA BAS Białystok wygrywała dwa sety, potem górą byli gospodarze, a w czwartej partii nasi siatkarze pieczętowali zwycięstwo.

Początek starcia z Lechią nie był pomyślny, bo rywale objęli prowadzenie 4:1, a potem 11:7. W tym momencie Podlaski zespół ruszył do ataku, zdobył pięć punktów z rzędu, potem wyszedł na prowadzenie 21:17 i przy drugiej piłce setowej zwyciężył do 23. Druga odsłona to pełna kontrola wydarzeń przez gości i pewne zwycięstwo do 21.

Lechia - REA BAS Białystok 1:3. Uciekł im tylko trzeci set

Kiedy w kolejnej partii białostoczanie wygrywali 10:7 zanosiło się na ich wygraną w trzech setach. Ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego nie rezygnowała, odrobiła straty i wygrała 25:21. Na szczęście na więcej siatkarzy Lechii nie było już stać. Czwarta odsłona to dominacja przyjezdnych, którzy gładko wygrali do 16 i całe spotkanie 3:1.

- Można się co prawda zastanawiać, dlaczego znów ucieka nam trzeci set. Ale pamiętajmy, że graliśmy z mającym na papierze bardzo mocny skład rywalem, który dysponuje zarówno zawodnikami z doświadczeniem w PlusLidze, jak i utalentowaną młodzieżą - komentuje trener REA BAS-u Białystok Krzysztof Andrzejewski. - Byłem spokojny co do wyniku, bo wiedziałem, że gramy dobrze i na dystansie całego meczu da to nam zwycięstwo - dodaje.

Kolejny mecz REA Bas Białystok zagra u siebie z KPS-em Siedlce. Początek spotkania w czwartek - 12 października, o godz. 20.30 w hali SP 50 przy ul. Pułaskiego 96.

WYNIKI 3. KOLEJKI

• Lechia Tomaszów Mazowiecki – REA BAS Białystok 1:3 (23:25, 21:25, 25:21, 16:25).
  • REA BAS Białystok: Rawiak, Janusz, Goss, Kacperkiewicz, Turski, Witkoś, Kacperkiewicz, Ostaszewski (libero) oraz Gwardiak.
  • MCKiS Jaworzno - Lechia Tomaszów Mazowieckii 3:2, Visła Proline Bydgoszcz - MKS Będzin 1:3, Gwardia Wrocław - BBTS Bielsko-Biała3:1, Mickiewicz Kluczbork - SMS PZPS Spała 3:2, AZS AGH Kraków - Olimpia Sulęcin 3:1, Avia Świdnik - Astra Nowa Sól 3:0, Bogdanka Arka Chełm - KPS Siedlce 3:0.

1. MKS Będzin 4 12 12:3
2. Bogdanka Arka Chełm 4 9 9:3
3. REA BAS BIAŁYSTOK 4 9 9:5
4. AZS AGH Kraków 4 9 11:7
5. Astra Nowa Sól 4 8 9:5
6. BBTS Bielsko-Biała 4 8 10:6
7. Gwardia Wrocław 3 6 7:4
8. Avia Świdnik 3 6 6:4