I liga siatkarzy. Avia Świdnik - REA BAS Białystok 0:3. Wspaniałe otwarcie sezonu podlaskiego zespołu

Trudno się dziwić radości białostockiej ekipy po sprawieniu niespodzianki w Świdniku facebook.com/reabasbialystok
Znakomicie rozpoczął pierwszoligowy sezon zespół REA BAS Białystok. Podlascy siatkarze postarali się o sporą niespodziankę, pokonując na wyjeździe faworyzowaną PZL Leonardo Avię Świdnik i to 3:0. - To nie był wcale tak łatwy mecz, jak sugeruje wynik. Walka była zacięta, a dwa sety rozstrzygnęły się na przewagi, ale tym bardziej cieszę się, że wytrzymaliśmy te nerwowe końcówki - mówi trener białostoczan Krzysztof Andrzejewski.

Avia to bardzo solidny zespół, z którym siatkarze REA BAS-u Białystok przegrali pięć ostatnich spotkań. Nic dziwnego, że ekipa ze Świdnika był faworytem inauguracji szczególnie, że grała we własnej hali.

- W mojej ocenie Avia to drużyna budowana na czołową szóstkę ligi, może nawet na trochę więcej. Wyszliśmy jednak na mecz z wiarą w siebie, a cały zespół spisał się znakomicie i zasłużył na duże pochwały - mówi trener Krzysztof Andrzejewski.

Avia - REA BAS Białystok 0:3. Gry na przewagi goście kończyli blokami

Pierwsza partia była bardzo zacięta, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Avia zaczęła od 5:3, potem nasi siatkarze wygrywali 15:12, a ostatecznie doszło do gry na przewagi. Z próby nerwów zwycięsko wyszli goście, a seta blokiem zakończył rozgrywający REA BAS-u Białystok Michał Witkoś (27:25).

W drugiej odsłonie kluczowy moment nastąpił przy wyniku 13:11 dla gospodarzy. Ekipa ze Świdnika straciła pięć punktów z rzędu i nie była już w stanie dogonić przeciwników, przegrywając do 20. W ostatnim secie znów doszło do gry na przewagi i znów górą byli w niej Podlasianie. Mecz skończył blokiem nowy środkowy REA BAS-u Białystok Piotr Janusz, który został wypożyczony ze Ślepska Malow Suwałki.

MVP spotkania został przyjmujący zwycięzców Adrian Kacperkiewicz.

WYNIKI 1. KOLEJKI

• PZL Leonardo Avia Świdnik – REA BAS Białystok 0:3 (25:27, 20:25, 25:27).
  • REA BAS Białystok: Goss, Rawiak, Turski, Witkoś, Kacperkiewicz, Janusz, Ostaszewski (libero).
  • MKS Będzin - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1, MCKiS Jaworzno - BBTS Bielsko-Biała 1:3, AZS AGH Kraków - KPS Siedlce 3:2, Arka Chełm - Chrobry Głogów 3:0.
  • 18 września: Mickiewicz Kluczbork - Astra Nowa Sól (godz. 20.30).
  • 21 września: Visła Proline Bydgoszcz - SMS PZPS Spała (20.30).
  • 22 listopada: Gwardia Wrocław - Olimpia Sulęcin (17).