Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Fundusz pożyczkowy dla firm

Redakcja
Wielu drobnych przedsiębiorców boryka się z problemem ograniczonych możliwości pozyskania kredytowania bankowego. Uzyskanie środków w wymaganej kwocie utrudnia im m.in. brak historii kredytowej, krótki okres działania na rynku, słaba kondycja finansowa itp. Przedsiębiorcy ci mogą zwrócić się z wnioskiem o pożyczkę do Funduszu Pożyczkowego działającego przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

Fundusz Pożyczkowy funkcjonuje od lipca 2002 roku. Przez ponad dziewięć lat swojej działalności Fundusz udzielił pożyczek prawie 300 przedsiębiorcom z województwa podlaskiego, na łączną kwotę ponad 15 mln zł. Dotychczasowi pożyczkobiorcy to przedsiębiorstwa prowadzące działalność zarówno usługową, jak i produkcyjną czy handlową z różnych branżach.

Głównym zadaniem Funduszu jest wspieranie mikro i małych przedsiębiorstw oraz osób, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. Dla tych podmiotów najważniejszą barierą jest najczęściej pozyskanie środków finansowych na start. Otrzymanie kredytu w banku dla osoby, która właśnie rozpoczęła działalność lub dla firmy, która z różnych przyczyn wykazuje w dokumentach finansowych stratę, jest często praktycznie niemożliwe.

Cechą wyróżniającą Fundusz spośród innych instytucji finansowych jest elastyczne podejście.

Przy ocenie wniosku nie ma sztywnych procedur, liczy się przede wszystkim potencjał rozwojowy oraz zaangażowanie właścicieli w prowadzoną działalność. Każdy Wnioskodawca bez względu na staż w prowadzeniu firmy, może otrzymać pożyczkę w wysokości nawet do 500 tys. zł. Spłatę można rozłożyć na okres do 5 lat, z możliwością wykorzystania 6 – miesięcznego okresu karencji w spłacie kapitału.

Środki z pożyczki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością, czyli zarówno na inwestycje, jak i na obrót. Oznacza to, że z uzyskanych środków można sfinansować m.in. zakup maszyn, urządzeń i środków transportu, zakup lub modernizację lokalu, ale także zakup towarów handlowych lub materiałów do produkcji.

Zabezpieczenie pożyczki ustalane jest indywidualnie z każdym klientem. Standardowo jest to weksel własny in blanco wystawiony przez Pożyczkobiorcę. Pozostałe akceptowane formy zabezpieczeń to m.in. poręczenie, zastaw rejestrowy, przewłaszczenie środków trwałych i hipoteka.

O pożyczkę może ubiegać się każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność na terenie województwa podlaskiego i spełnia kryteria mikro i małego przedsiębiorstwa.

OSOBA DO KONTAKTU: Anna Bajkowska, 85 740-86-69, [email protected]
www.pozyczkowy.com.pl

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny