Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa drogi S19. Odcinki Haćki-Bielsk Podlaski-Boćki. To fragmenty drogi Via Carpatia. Zobacz postęp prac

OPRAC.: wal
Budowa trasy ekspresowej w zimowej scenerii. To szlak Via Carpatia
Budowa trasy ekspresowej w zimowej scenerii. To szlak Via Carpatia GDDKIA
W sumie to 21 kilometrów. Roboty na pierwszym odcinku rozpoczęły się we wrześniu, na drugim w kolejnym miesiącu. Obecnie zaawansowanie prac na krótszym fragmencie Haćki-Bielsk Podlaski wynosi 11 proc. Oba tworzą podlaski ślad Via Carpatii szlakiem drogi ekspresowej S19.

Spis treści

Prowadzone są roboty ziemne - informuje białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga S19. Odcinek Haćki-Bielsk Podlaski Zachód. Rozpoczęła ...

Dwa lata na budowę odcinka Haćki-Bielsk Podlaski

Wykonawcą inwestycji Haćki – Bielsk podlaski realizowanej w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.) jest firma Budimex. Umowa w systemie Projektuj i buduj, o wartości 325,9 mln zł, została podpisana 6 września 2021 r. Termin ukończenia prac to III kwartał 2025 r. W ramach zadania wybudowanych zostanie 9 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S19 oraz jednojezdniowy odcinek DK66 - łącznik do istniejącej DK19. Nawierzchnia będzie bitumiczna, o nośności 11,5 t/os. Powstaną 22 obiekty inżynierskie, w tym dwa duże przejścia dla zwierząt.

Tiry poza centrum Bielska Podlaskiego

Powstaną również dwa węzły drogowe:

  • Bielsk Podlaski Północ – na skrzyżowaniu z istniejącą DK19 (docelowo drogą wojewódzką). W miejscu połączenia przewidziano budowę ronda umożliwiającego powiązanie drogi ekspresowej z istniejącym układem drogowym.
    [*]Bielsk Podlaski Zachód - na skrzyżowaniu z DK66 w kierunku zachodnim, projektowaną DK66 (planowana obwodnica Bielska Podlaskiego) w kierunku wschodnim oraz na kierunku północnym wlot do Bielska Podlaskiego starodrożem DK66 (przyszła droga wojewódzka).

Taki układ drogowy umożliwi wyprowadzenie tranzytu poza centrum Bielska Podlaskiego.

Bielsk Podlaski – Boćki

Odcinek ten będzie miał długość ok. 12,2 km. Dwujezdniowa trasa przebiegać będzie nowym śladem na zachód od istniejącej DK19 i będzie przedłużeniem odcinka Haćki – Bielsk Podlaski. Na skrzyżowaniu nowej trasy z obecną DK19 powstanie węzeł drogowy Boćki.

W ramach inwestycji wybudowanych zostanie 11 obiektów mostowych w tym pięć wiaduktów nad drogą ekspresową, most zintegrowany z przejściem dla zwierząt, wiadukt w ciągu drogi ekspresowej zintegrowany z przejściem dla zwierząt, cztery przejścia dla zwierząt z czego trzy dla zwierząt dużych nad drogą ekspresową, siedem przepustów skrzynkowych i dwa przepusty stalowe z blachy falistej. Wartość kontraktu to ok. 309,4 mln zł.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny