Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Miasto wystawia na sprzedaż działkę przy Młynowej. Pod mieszkaniówkę wielorodzinną

OPRAC.: wal
Na jednej z działek przy Młynowej przeznaczonych do zbycia znajduje się zniszczona kamienica
Na jednej z działek przy Młynowej przeznaczonych do zbycia znajduje się zniszczona kamienica Wojciech Wojtkielewicz
Szykuje się łakomy kąsek dla deweloperów. Miasto wystawia na sprzedaż kilka działek przy Młynowej jako jedną nieruchomość. Za teren chce otrzymać przynajmniej 4,5 miliona złotych.

Taka cena wywoławcza widnieje w zarządzeniu o sprzedaży podpisanym przez wiceprezydenta Zbigniewa Nikitorowicza. Chodzi o pięć działek o łącznej .o łącznej pow. 0,1519 ha. położonych przy ul. Młynowej. Po sąsiedzku znajdują się pozostałości po biurowcu Mastoprojektu. Po przeciwnej stronie ulicy Młynowej (u wlotu ul. Czarnej) stoi blok, a nieco bliżej znajduje się wjazd do Wodociągów Białostockich.

Zgodnie z planem miejscowym posesja wystawiona do zbycia przeznaczona jest pod zabudowę usługową i mieszkaniową wielorodzinną. Na cenę wywoławczą nieruchomości składa się:

  • cena działek niezabudowanych oznaczonych numerami 780/2, 781/4, 785/1 – 2 503 134,00 zł (słownie: dwa miliony pięćset trzy tysiące sto trzydzieści cztery złote) - kwota stanowi 55,6252 % ceny wywoławczej,
  • cena działek zabudowanych oznaczonych numerami 782/1 i 782/2 wraz z budynkiem – 1 996 866,00 zł (słownie: jeden milion dziewięćset dziewięćdziesiąt sześć tysięcy osiemset sześćdziesiąt sześć złotych) - kwota stanowi 44,3748 % ceny wywoławczej).

Ten budynek to trzykondygnacyjna kamienica o powierzchni zabudowy 226 m². Obiekt posiada kartę ewidencyjną zabytku architektury i budownictwa włączoną do wojewódzkiej ewidencji zabytków oraz kartę adresową włączoną do gminnej ewidencji zabytków Białegostoku. Znajduje się w złym stanie technicznym i nie jest użytkowany. Dopuszcza się jego przebudowę, remont, zmianę sposobu użytkowania czy funkcjonalne powiązanie z projektowaną w bezpośrednim sąsiedztwie zabudową oraz rozbudowę. Musi być natomiast zachowana m.in. wysokość budynku, kąt dachu i jego nachylenia, czy rozmieszczenie otworów okiennych.

W maju miasto sprzedało inną nieruchomość położoną w rejonie Młynowej i Krótkiej o powierzchni 0,2785 ha. Cenę wywoławczą terenu, na który składało się dziewięć niewielkich działek, ustalono na 6 mln. Tymczasem na licytacji jej wartość poszła w górę niemal trzykrotnie. Najwięcej -17 mln- zaoferował Rogowski Development. Tutaj też będzie mogła powstać zabudowa wielorodzinna, przy czym cały parter od strony Młynowej i Wyszyńskiego przeznaczony ma być na usługi.

Nieruchomość wystawiona do zbycia, jak i ta sprzedana w maju, znajduję się w rejonie, gdzie społecznicy widzieliby park. Na początku roku napisali w tej sprawie petycję do prezydenta, w której sprzeciwiali się wizji kolejnego blokowiska. Ponadto argumentowali, że po sąsiedzku znajdują się pozostałości po XIX wiecznej nekropolii, która obejmowała znacznie szerszy obszar niż ten zawarty obecnie w planach miejscowych. Władze miasta nie podzielili tych argumentów.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny