MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ATB. Marek Idzikowski i jego Odmęt nagrodzony. Nagroda Główna ministra kultury i dziedzictwa narodowego (zdjęcia)

(dor)
Marek Idzikowski wyreżyserował "Odmęt". Na scenie Michał Ferenc
Marek Idzikowski wyreżyserował "Odmęt". Na scenie Michał Ferenc ATB Białystok
Marek Idzikowski, reżyser spektaklu "Odmęt" zdobył 15 tys. zł! To nagroda główna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 9. Forum Młodej Reżyserii w Warszawie. Studenta reżyserii Akademii Teatralnej w Białymstoku docenił też TR Warszawa.

Marek Idzikowski – student reżyserii Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku otrzymał za spektakl "Odmęt" nagrodę główną (15 tys. zł) oraz wyróżnienie specjalne, przyznane przez Teatr TR Warszawa. Etiuda Idzikowskiego powstała jako egzamin w ramach zajęć Technika pracy z aktorem - sceny lalkowe (opieka pedagogiczna Bernarda Bielenia)

"Odmęt" został nagrodzony podczas 9. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie. Nagrodę Idzikowskiemu przyznało jury w składzie: Anna Augustynowicz (dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego w Szczecinie), Jakub Krofta (dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek), Cezary Niedziółka (zastępca dyrektora, kierownik literacki Teatru Wybrzeże w Gdańsku).

TR Warszawa w tym roku podczas 9. Forum Młodej Reżyserii przyznał Markowi Idzikowskiemu, studentowi IV roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie, Filia w Białymstoku wyróżnienie za umiejętność kreowania teatralnych światów, wyczucie dramaturgii i minimalizm środków wyrazu. Wyróżnienie jest jednocześnie zaproszeniem do prezentacji spektaklu „Odmęt” w TR Warszawa w 2020 roku.

Odmęt - o spektaklu

Najtrudniej napisać pierwsze zdanie. Podobnie jak trudno jest podjąć dojrzałą decyzję. Wszystko wymaga odwagi, ryzyka. Trzeba się spakować. Ruszyć. A co, jeśli toniemy w odmętach myśli, skojarzeń i niepewności? Czas upływa i jeżeli nie wykonamy pierwszego kroku, grozi nam szaleństwo. Czasem jednak niepewność zabiera nas w prawdziwą podróż – tę gdzie spotykamy siebie, zadajemy sobie najcelniejsze pytania, a odpowiedzi pojawiają się samoistnie. „Odmęt” to impresja na temat „Przygód Sindbada Żeglarza” z „Baśni 1001 nocy” – tworzona na oczach widzów iluzja wiary w życie pozornie bezwartościowych przedmiotów. Refleksja o tym, że zgubić się, to odnaleźć właściwą drogę.

Etiuda powstawała jako egzamin w ramach zajęć Technika pracy z aktorem – sceny lalkowe w V semestrze na kierunku reżyserii Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

reżyseria: Marek Idzikowski
występuje: Michał Ferenc
muzyka: Michał Ferenc, Dawid Mkrtchyan
opieka pedagogiczna: Bernarda Bielenia
czas: 40 min
wiek: bez ograniczeń
premiera: 13 lutego 2019

Zobacz też: ATB. Nick Cave - Hotel Boga. Piosenka aktorska, którą opiekował się Artur Dwulit (zdjęcia, wideo)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Hanna Lis o bogatym facecie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny