Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmarł ksiądz pułkownik Adam Weremijewicz, prawosławny Dziekan Służby Granicznej. Miał zaledwie 47 lat

OPRAC.:
Piotr Łozowik
Piotr Łozowik
Był prawosławnym Dziekanem Służby Granicznej
Był prawosławnym Dziekanem Służby Granicznej Aleksander Wasyluk
Kancelaria Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski podaje do wiadomości, że w godzinach nocnych 25 listopada 2023 roku, zmarł ks. prot. płk SG Adam Weremijewicz, Prawosławny Dziekan Służby Granicznej, wikariusz katedry św. Aleksandra w Łodzi, Diecezji Łódzko – Poznańskiej. Pochodzący z Podlasia duchowny zmarł nagle.

Zmarł ks. prot. płk SG Adam Weremijewicz

Ksiądz prot. płk SG Adam Weremijewicz urodził się w 1976r., w Białymstoku. Prawosławne Seminarium Duchowne w Warszawie ukończył w 1997r. Następnie kontynuował studia w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie uzyskując w 2003r. tytuł magistra teologii. 15 lutego 1999 r. z rąk Jego Ekscelencji biskupa Miron przyjął święcenia diakońskie.

Kariera wojskowa

Otrzymał stopień młodszego chorążego i został delegowany do służby w Prawosławnym Ordynariacie Wojska Polskiego na stanowisku adiutanta.

  • 3 maja 2004r. otrzymał nominację na stopień chorążego.
  • 12 lipca 2004r. został skierowany do pracy duszpasterskiej wśród funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
  • 21 września 2004r. został wyświęcony na kapłana przez Jego Ekscelencję biskupa Mirona i mianowany wikariuszem parafii wojskowej w Białej Podlaskiej.
  • W 2011r. został mianowany na stanowisko Prawosławnego Dziekana Służby Granicznej.

17 września 2012 r. został przyjęty w skład duchowieństwa Diecezji Lubelsko-Chełmskiej i mianowany wikariuszem parafii w Chełmie oraz referentem Kancelarii Arcybiskupiej w Lublinie. We wrześniu 2014 r. został mianowany pełniącym obowiązki proboszcza parafii w Bończy z filią w Wólce Kraśniczyńskiej. W 2017 roku przeszedł w skład kleru Diecezji Łódzko-Poznańskiej i mianowany wikariuszem katedry św. Aleksandra w Łodzi.

Źródło: www.orthodox.pl

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zmarł ksiądz pułkownik Adam Weremijewicz, prawosławny Dziekan Służby Granicznej. Miał zaledwie 47 lat - Gazeta Współczesna

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny