MKTG SR - pasek na kartach artykułów

XVII Doroczny Koncert Izby Przemysłowo-Handlowej - pożegnania wielkich i powitanie nowych

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Odbywający się po raz 17. Doroczny Koncert Izby Przemysłowej w Białymstoku zgromadził w Operze i Filharmonii Podlaskiej około 700 gości
Odbywający się po raz 17. Doroczny Koncert Izby Przemysłowej w Białymstoku zgromadził w Operze i Filharmonii Podlaskiej około 700 gości Urszula Łobaczewska
W piątkowy wieczór (1.09) w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej odbył się XVII Doroczny Koncert Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku. Wydarzenie było m.in. okazją do uhonorowania dwóch prezesów, którzy postanowili przejść na emeryturę oraz przyjęcia do Izby 40 firm, które działają w Podlaskiem.

W dorocznym koncercie, oprócz przedsiębiorców i organizacji okołobiznesowych uczestniczyli przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, samorządowcy oraz duchowni różnych wyznań. W naszej galerii prezentujemy, kto jeszcze przyszedł na galę Izby Przemysłowo-Handlowej w operze.

Jak powiedział na wstępie prezes IPH Jarosław Antychowicz, doroczny koncert jest świętem ludzi wyjątkowych, którzy są sercem naszej gospodarki, bo to dzięki nim kraj i region się rozwijają. Przyznał też, że jadąc na galę zastanawiał się, jakie cechy powinien mieć przedsiębiorca, pracodawca, biznesmen.

Spis treści

- Powinien być odważny, cierpliwy, bo sukcesy, które stoją za wami nie przyszły tak od razu, bo ciężko na to pracowaliście. Czyli przedsiębiorca powinien być też pracowity, zdolny do poświęceń, kreatywny, powinien umieć dopasowywać się do zmieniającego się świata, co na wschodzie Polski (bo Covid, wojna i zamknięte granice) mocno odczuwamy. Ale też bardzo ważną cechą przedsiębiorcy jest umiejętność rozmowy, bo biznes to właśnie rozmowa i dlatego życzę wszystkim owocnych rozmów dzisiejszego wieczoru – podkreślił prezes Antychowicz.

Czytaj również:

Statuetka dla byłego prezesa

Podczas piątkowej gali Rada Izby wręczyła byłem prezesowi grajewskiego Mlekpolu Edmundowi Borawskiemu (jest prezesem honorowym zakładu, którym kierował 40 lat) statuetkę IPH – m.in. za to, że jest prekursorem rozwoju przedsiębiorczości w Podlaskiem i stworzył wielki zakład, który tworzy 14 mleczarni.

– W Mlekpolu pracowałem 40 lat i doszedłem do wniosku, że czas na zamiany i one zostały dokonane. Jestem na emeryturze i dobrze mi z tym. Ale jeśli będzie taka potrzeba i poproszą mnie o jakąś radę, nie odmówię – żartował Edmund Borawski, który jest m.in. laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP i Menedżerem Roku 2020 Złotej Setki „Kuriera Porannego”.

Czytaj również:

Superstatuetka statuetka dla byłego prezesa

Swoją, specjalną statuetkę IPH – niewiele mniejszą od niego samego - otrzymał też, były prezes, a dziś prezes honorowy Izby Witold Karczewski.

- Prezes Borawski z własnej woli oddał dowodzenie Mlekpolem i ja poszedłem w jego ślady. Szesnaście razy rozpoczynałem tę uroczystość. Dzisiaj jest siedemnasty, za który odpowiada Jarek (Antychowicz, prezes IPH), a ja przyszedłem bez kartek, swobodnie. Jakie to życie panie prezesie Borawski jest miłe, pan był związany z Mlekpolem 40 lat, a ja z Izbą tylko około 25 lat. Dziękuję wszystkim za współpracę, dziękuję państwu za wszystko – oświadczył Witold Karczewski, a sala odśpiewała mu „Sto lat”.

Ogólnopolskie obchody Dnia Przedsiębiorcy w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Przemawia Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity

Wielka gala przedsiębiorców w Operze i Filharmonii Podlaskie...

Kolejne stypendia dla uzdolnionych

Tradycyjnie też podczas koncertu uzdolnione dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury przy Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Białymstoku otrzymały stypendia (ufundowane przez IPH i firmę doradczą Crido). Dzięki nim mogą się nadal kształcić i rozwijać swoje umiejętności.

Czytaj również:

- Te stypendia odbierałam na koncertach od 13 lat i dziś po raz 13-ty bardzo serdecznie dziękuję za to, że wspieracie działalność naszej placówki. Do MDK uczęszcza 1600 dzieci i młodzieży, które dzięki tym pieniążkom mogą jeszcze lepiej i piękniej rozwijać swoje pasje i zainteresowania – zapewniła Iwona Szcześniak, dyrektor MDK odbierając czek na niemal 16 tys. zł

Coraz więcej przedsiębiorstw w IPH

Dodajmy, że białostocka Izba Przemysłowo-Handlowa funkcjonuje już od ponad 30 la. Od ośmiu pomaga rozwiązywać spory we Wschodnim Sądzie Arbitrażowym oraz wspiera projekty inwestycyjne, w tym te najważniejsze, czyli lotnisko w Białymstoku i trasę S8 do Suwałk.

Czytaj również:

Izba działa na zasadzie dobrowolności, a powołało ją dożycia 50 przedsiębiorstw. Do dzisiaj tworzyło ją prawie 200 podlaskich firm, a podczas koncertu Izbę wzmocniło (i otrzymało stosowne certyfikaty) 40 kolejnych przedsiębiorstw. Są wśród nich na przykład.:
Motozbyt, BAT Polska w Augustowie, Intertech, Auto Fus Group, Cukiernia Kinga, Dolina Urody, EDW Group, Bipol, Agrocentrum Sp. z o.o., Polski Związek Motorowy Okręgowy Zespół Działalności Gospodarczej w Białymstoku, Hass, Kancelaria Radców Bieluk i Partnerzy, MTI Group czy PAAR Polska Akademia Aktywności i Rozwoju Osobistego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny