Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

XIII Doroczny Koncert Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku w OiFP. Zobacz, kto przyszedł

Andrzej Matys
Koncert był tradycyjnie okazją do uhonorowania wielu osób związanych z biznesem, kulturą i samorządem. Zasłużeni dla gospodarki Podlasia otrzymali statuetki i wyróżnienia. Tego wieczoru swoje certyfikaty odebrali również nowi członkowie Izby Przemysłowo - Handlowej.Po oficjalnej części programu przyszedł czas na występy. Doroczny koncert został zakończony uroczystym bankietem.
Koncert był tradycyjnie okazją do uhonorowania wielu osób związanych z biznesem, kulturą i samorządem. Zasłużeni dla gospodarki Podlasia otrzymali statuetki i wyróżnienia. Tego wieczoru swoje certyfikaty odebrali również nowi członkowie Izby Przemysłowo - Handlowej.Po oficjalnej części programu przyszedł czas na występy. Doroczny koncert został zakończony uroczystym bankietem.
W piątkowy wieczór (27.09) w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej odbył się doroczny Koncert Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku. Była to okazja, żeby uhonorować rok pracy ludzi biznesu, ale też kultury czy nauki.

Koncert był tradycyjnie okazją do uhonorowania wielu osób związanych z biznesem. Wśród gości zaproszonych na galę byli również samorządowcy, przedstawiciele białostockich konsulatów, parlamentarzyści, organizacji przedsiębiorców, duchowieństwa oraz prawnicy. Zasłużeni dla gospodarki Podlasia otrzymali statuetki i wyróżnienia.

Witając gości koncertu galowego szef Izby Przemysłowo-Handlowej Witold Karczewski cieszył się, że podlaskie firmy stale się rozwijają, a nasz region ma branże (a zwłaszcza jedną), z których jest znany nie tylko w Polsce. Chwalił też dobrą współpracę biznesu samorządów i nauki, ale również przyznał, że ze świata docierają sygnały o nadciągającym spowolnieniu różnych gospodarek. Zaraz jednak dodał, że podczas takiej uroczystości, jak dzisiejsza nie trzeba się tym zajmować.
Na koniec zaś zaapelował do licznie obecnych na sali posłów i senatorów oraz do kandydatów do parlamentu, by nie zważając na przynależność partyjną stworzyli drużynę ponad podziałami. Drużynę, która będzie pamiętało o tym, by Podlaskie i podlaską gospodarkę wspierać.

Potem tradycyjnie Izba uhonorowała swoimi statuetkami najlepszych w różnych branżach. I tak, w kategorii Biznes nagrody odebrali szefowie trzech (wiodących w kraju i znanych w świecie) podlaskich firm mleczarskich: Mlekpolu Grajewo, OSM Piątnica i Grupy Mlekovita.

W kategorii, biznesowej, która oceniała współpracę w trójkącie biznes – samorząd - nauka przy realizacji ważnych inwestycji, Izba Przemysłowo-Handlowa przyznała statuetki: marszałkowi województwa, prezydentom Białegostoku, Łomży i Suwałk, burmistrzowi Bielska Podlaskiego, Białowieskiemu Parkowi Narodowemu i rektorowi Uniwersytetu w Białymstoku prof.Robertowi Ciborowskiemu (za naukowe wspieranie biznesu). Te inwestycje to m.in. Trasa Niepodległości i miejska pasieka w Białymstoku, łomżyński rower miejski ŁoKeR czy hala sportowa w Suwałkach i pawilon edukacyjny w rezerwacie pokazowym BPN.

W kategorii Społeczeństwo statuetkami nagrodzono Fundację Rodziny Czarneckich (za działalność charytatywną) i Wiesława Kolucha (za stworzenie i propagowanie sztuki walki koluchstyl).

Po oficjalnej części programu przyszedł czas na występy grupy artystów z Łomży oraz gwiazdy wieczoru - zespołu Śląsk. Doroczny koncert został zakończony uroczystym bankietem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny