MKTG SR - pasek na kartach artykułów

XII International Staff Week. Politechnikę Białostocką odwiedzili przedstawiciele uczelni partnerskich z całego świata

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
W Politechnice Białostockiej rozpoczęła się wiosenna edycja International Staff Week. Celem wydarzenia jest zacieśnienie już istniejących oraz zbudowanie nowych relacji międzynarodowych.

Uczestnikami International Staff Week są przedstawiciele zagranicznych uczelni: rektorzy, nauczyciele akademiccy i pracownicy biur współpracy międzynarodowej z uczelni z:

 • Algierii

 • Boliwii

 • Bośni i Hercegowiny

 • Gujany

 • Hiszpanii

 • Indonezji

 • Kazachstanu

 • Kirgistanu

 • Mołdawii

 • Nigerii

 • Rumuni

 • Turcji

 • Ukrainy

 • Uzbekistanu.

Podczas swojego tygodniowego pobytu w Politechnice Białostockiej będą mogli zapoznać się ze specyfiką uczelni, oferowanymi kierunkami i warunkami studiowania tutaj, a także obszarami badawczymi rozwijanymi przez naukowców z PB. W programie wydarzenia są również wycieczki kulturoznawcze po regonie.

– Przyjechało do nas 23 gości, reprezentujących uczelnie z 15 krajów, w tym tak egzotycznych jak Gujana, Boliwia, Indonezja, Nigeria, czy Uzbekistan. Zaplanowaliśmy dla nich wydarzenia na cały tydzień – mówi mgr Magdalena Kadłubowska z Działu Mobilności i Obsługi Umów Międzynarodowych Politechniki Białostockiej.

Pierwszego dnia były spotkania z władzami Politechniki Białostockiej i władzami miasta. Było także zwiedzanie najciekawszych zabytków Białegostoku.

- Na kolejne dni przewidzieliśmy spotkania projektowe, warsztaty, prezentacje projektów realizowanych przez zagraniczne uczelnie partnerskie, ale także projektów prowadzonych przez naszą uczelnię. Większość uczestników tegorocznego International Staff Week to przedstawiciele kadry akademickiej, wykorzystujemy to i zapraszamy naszych studentów i pracowników na całą serię wykładów, które zaprezentują nasi goście. International Staff Week to wydarzenie promujące nie tylko naszą uczelnię, ale też i region. Zaproponowaliśmy więc naszym gościom zwiedzanie Muzeum Ikon oraz Monastyru w Supraślu. Całość zakończymy w piątek - wymieniamgr Magdalena Kadłubowska.

Celem International Staff Week jest wymiana myśli, doświadczeń oraz pomysłów na wpieranie mobilności studentów i pracowników ośrodków akademickich z całego świata. Podczas spotkania pojawiają się nowe pomysły na współpracę. Uczestnicy dyskutują o dobrych praktykach edukacyjnych, wymieniają się kontaktami. Po tygodniowym pobycie w Białymstoku, już po powrocie na macierzyste uczelnie, stają się ambasadorami Politechniki Białostockiej i rekomendują ją swoim studentom.

– International Staff Week służy przede wszystkim podtrzymywaniu kontaktów z uczelniami partnerskimi. Tworzymy tu cenną przestrzeń kontaktów interpersonalnych, które w przyszłości przekładają się na wspólne projekty międzyuczelniane, międzynarodowe. W czasie International Staff Week uzgadniane są zakresy tematyczne w zakresie dydaktyki, rozwoju nauki, czy wymiany akademickiej, do której włączamy mobilności realizowane przez wykładowców oraz studentów. Korzyści z organizowania tego typu wydarzeń jest bardzo wiele i to po obu stronach – podkreśla Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab. inż. Dorota Anna Krawczyk, prof. PB.

XII International Staff Week na Politechnice Białostockiej jest organizowany przez Dział Mobilności i Obsługi Umów Międzynarodowej PB.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny