MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Białostocka zorganizowała Wielką Konferencję Kół Naukowych. Na uczelni jest ich ponad 60

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Wielka Konferencja Kół Naukowych
Wielka Konferencja Kół Naukowych Dariusz Piekut/PB
Członkowie studenckich kół naukowych zachęcali innych do wspólnego działania. O swoich zainteresowaniach i pasjach opowiadali na Wielkiej Konferencji.

W Politechnice Białostockiej funkcjonuje aż 65 studenckich kół naukowych. Ich członkowie tworzą bolidy Formula Student, roboty sumo, które wygrywają walki na matach całego świata, protezy i implanty dla ludzi i zwierząt domowych albo wykorzystują rośliny do usuwania metali ciężkich ze środowiska.

- Bardzo chciałam, żeby ta konferencja się odbyła i nie musiałam nikogo na nią namawiać – mówi prof. Marta Kosior-Kazberuk, rektor Politechniki Białostockiej. - Przede wszystkim chciałabym, żeby się państwo wzajemnie poznali – członkowie kół i opiekunowie. By państwo poznali też nawzajem swoje potencjały - czym się koła zajmują, jakie mają osiągnięcia, w jakich konkursach biorą udział i jaką dysponują infrastrukturą. Chciałabym, żeby państwo inspirowali się wzajemnie swoimi projektami i poszukiwali pomysłów na interdyscyplinarne projekty. Takie są trendy w nauce, w innowacyjnych rozwiązaniach, w tej chwili wszyscy stawiają na interdyscyplinarność.

Podczas konferencji, koła naukowe miały szasnę na poszukiwanie nowych studentów.

- To okazja dla naszych studentów, którzy jeszcze nie są w kołach naukowych i mogą rozejrzeć się za takimi, które budzą ich największe zainteresowanie – podpowiada prof. Marta Kosior-Kazberuk.

Studenci nie muszą się ograniczać do kół naukowych w ramach macierzystego wydziału - można sobie wybrać dowolne koło spośród funkcjonujących w uczelni.

W trakcie wydarzenia przed uczniami i studentami oraz obserwatorami wydarzenia w internecie prezentowali się studenci z 12 kół naukowych. Atrakcją był mini wykład: Sztuczna inteligencja w grafice i dydaktyce mgr. inż. Macieja Popławskiego z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej czy prezentacje firm współpracujących z uczelnią.

- Celem konferencji jest tworzenie możliwości prezentacji naukowych, organizacyjnych czy artystycznych kół działających w Politechnice Białostockiej – informuje prof. Jarosław Szusta, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Białostockiej. - Konferencja skierowana jest zarówno do młodzieży szkół ponadpodstawowych, która może zobaczyć jakie ma możliwości rozwoju poza nauką w Politechnice Białostockiej, a koła naukowe mogą zaprezentować swoje osiągnięcia, pochwalić się tym, co udało się osiągnąć w ciągu ostatniego roku, nawiązać kontakty z innymi kołami naukowymi, żeby można było tworzyć jeszcze bardziej innowacyjne i kreatywne projekty. Konferencja pozwala nawiązać współpracę pomiędzy szkołami ponadpodstawowymi a uczelnią przy okazji promując kierunki studiów, na które będziemy niedługo rekrutować. Dzięki obecności przedsiębiorców koła naukowe będą mogły dowiedzieć się, jakie są możliwości finansowania ich przedsięwzięć i nawiązać kontakty międzywydziałowe planując nowe projekty na przyszłość.

Zobacz też:

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny