Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyprawa do Nowej Zelandii śladami fotografa Bolesława Augustisa i Sybiraków. Spotkanie podsumowujące we wtorek w Muzeum Pamięci Sybiru

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Na spotkaniu w Muzeum Pamięci Sybiru 12 grudnia zaprezentowane zostaną nieznane dotąd w Polsce fotografie Bolesława Augustisa. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.
Na spotkaniu w Muzeum Pamięci Sybiru 12 grudnia zaprezentowane zostaną nieznane dotąd w Polsce fotografie Bolesława Augustisa. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Archiwum Broni Brooks Auckland
Już w najbliższy wtorek, 12 grudnia, o godzinie 17 w sali audiowizualnej Muzeum Pamięci Sybiru odbędzie się ciekawe spotkanie. Doktor Tomasz Danilecki oraz Urszula i Grzegorz Dąbrowscy opowiedzą o rezultatach swojej wyprawy do Nowej Zelandii śladami fotografa Bolesława Augustisa i innych Sybiraków.

Dr Tomasz Danilecki z Działu Naukowego Muzeum Pamięci Sybiru oraz członkowie Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Widok wyjechali na drugą półkulę w ramach projektu „Bolesław Augustis i Sybiracy z Nowej Zelandii. Kwerenda i digitalizacja wybranych archiwów”.

Przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą „Polonika” i z budżetu Miasta Białystok. Muzeum Pamięci Sybiru było partnerem projektu. W skład zespołu badawczego weszli – obok dr Danileckiego – Grzegorz Dąbrowski, Rafał Siderski i Urszula Dąbrowska ze Stowarzyszenia Widok.

Śladami Augustisa dotarli aż do Nowej Zelandii. Teraz opowiedzą o tym w Muzeum Pamięci Sybiru

Pobyt w Nowej Zelandii od 25 października do 7 listopada obfitował w spotkania z przedstawicielami Polonii, między innymi w trzech największych miastach tego kraju: w Wellington, Auckland i Christchurch. Dr Tomasz Danilecki nagrywał relacje Sybiraków i ich potomków, a na publicznych spotkaniach opowiadał rodakom o Muzeum Pamięci Sybiru i jego misji. Ku jego i naszemu zaskoczeniu – wśród zgromadzonych były osoby, które miały już okazję nas odwiedzić!

Na spotkaniu w Muzeum Pamięci Sybiru 12 grudnia zaprezentowane zostaną nieznane dotąd w Polsce fotografie Bolesława Augustisa. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny