Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2020. 1500 białostoczan chce wybrać prezydenta RP w głosowaniu korespondencyjnym. Do 23 czerwca można dopisać się do spisu wyborców

OPRAC.: szach (na podstawie www.bialystok.pl)
Polacy wybiorą prezydenta RP 28 czerwca. O urząd ubiega się 11 kandydatów. Głosowanie będzie hybrydowe: tradycyjne w lokalach i korespondencyjne
Polacy wybiorą prezydenta RP 28 czerwca. O urząd ubiega się 11 kandydatów. Głosowanie będzie hybrydowe: tradycyjne w lokalach i korespondencyjne Mariusz Kapala
Prawie 1500 osób zgłosiło do białostockiego urzędu zamiar głosowania korespondencyjnego 28 czerwca 2020 roku. Na razie cztery tysiące białostoczan zadeklarowało, że prezydenta RP będą wybierać w innych gminach lub konsulatach.

- W związku ze zbliżającymi się wyborami (28 czerwca) prosimy mieszkańców, aby sprawy wyborcze w Departamencie Obsługi Mieszkańców załatwiali przede wszystkim w formie elektronicznej, pocztą lub wrzucając wniosek do urny podawczej znajdującej się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1. - apeluje wiceprezydent Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Szczegółowe informacje wyborcze są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie www.bip.bialystok.pl w zakładce Wybory Prezydenta RP lub pod numerem infolinii (85 879 79 79). Umówić wizytę w sprawach wyborczych można telefonicznie pod numerami: 85 869 64 29 lub 85 869 64 25.

Do 23 czerwca można dopisać się do spisu wyborców. Osoby przebywające czasowo w Białymstoku mogą złożyć odpowiedni wniosek elektronicznie poprzez www.gov.pl, pocztą, osobiście lub za pośrednictwem innej osoby. Natomiast do 26 czerwca będą wydawane zaświadczenia o prawie do głosowania. Wniosek o wydanie zaświadczenia można złożyć elektronicznie, pocztą, osobiście lub faksem. Jednak trzeba pamiętać o tym, że zaświadczenia urząd nie może wysłać pocztą ani elektronicznie. Trzeba odebrać je w urzędzie osobiście lub przez upoważnioną na piśmie osobę.

Wyborca o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz wyborca, który kończy w dniu głosowania 60 lat, może ustanowić pełnomocnika do głosowania. Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania można złożyć osobiście lub za pośrednictwem innej osoby do 19 czerwca. Będzie również możliwość głosowania korespondencyjnego. Wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie lub izolacji, może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do 23 czerwca. Natomiast wyborca, który rozpocznie obowiązkową kwarantannę lub izolację po tym terminie, może zgłosić ten zamiar najpóźniej do 26 czerwca.

Według danych z 17 czerwca, prawie 1500 osób zgłosiło do białostockiego urzędu zamiar głosowania korespondencyjnego. Wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania wpłynęło 45, wniosków o dopisanie do spisu wyborców – prawie 1700, wniosków o wpisanie do rejestru wyborców – 71. Urząd wydał 376 zaświadczeń o prawie do głosowania. Do Miasta wpłynęło ok. 4 tys. zawiadomień z gmin i od konsultantów o dopisaniu naszych mieszkańców do spisu wyborców w innej gminie lub w konsulacie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny