Włókniarz lepszy w derbach Białegostoku (zdjęcia)

(kw)
Piłkarze Włókniarza (zielone stroje) wygrali w derbach z Piastem
Piłkarze Włókniarza (zielone stroje) wygrali w derbach z Piastem Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Piast przegrał 0:2 w czwartoligowych derbach Białegostoku z Włókniarzem. W meczu na szczycie Rudnia Zabłudów zremisowała 1:1 z Wissą Szczuczyn.

W pierwszej połowie optyczną przewagę miał Piast, ale niewiele z niej wynikało. W przerwie dokonałem zmian, po których zaczęliśmy stwarzać sytuacje i strzelać gole - opowiada trener Włókniarza Artur Dakowicz.

Beniaminek objął prowadzenie w 68. minucie, kiedy po wrzutce ze skrzydła celnym strzałem głowa popisał się Łukasz Gąsowski. Wynik ustalił dziewięć minut później Karol Babilewicz, kończąc akcję Marcina Grygoruka.

W Zabłudowie Rudnia szybko wyszła na prowadzenie, po uderzeniu głową Karola Zimnocha. WIssa długo dążyła do wyrównania, ale udało się jej to dopiero cztery minuty przed końcem, po strzale Łukasza Świderskiego.

- Szkoda, bo kilkadziesiąt sekund wcześniej idealną okazję miał Krzysiek Kiercul, ale przestrzelił. Z przebiegu meczu muszę jednak przyznać, że remis jest zasłużony - uważa opiekun Rudni Grzegorz Pieczywek.

Wyniki 9. kolejki

Sparta Augustów - Cresovia Siemiatycze 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 - Zalewski (55).

Gryf Gródek - Hetman Białystok 2:1 (1:0).
Bramki: 1:0 - Kozłowski (15), 1:1 - Kuc (68), 2:1 - Dzierżgowski (74).

Rudnia Zabłudów - Wissa Szczuczyn 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 - Zimnoch (17), 1:1 - Ł. Świderski (86).

Piast Białystok - Włókniarz Białystok 0:2 (0:0).
Bramki: 0:1 - Gąsowski (68), 0:2 - Babilewicz (77).

Pomorzanka Sejny - KS Michałowo 0:0.

Znicz Suraż - Puszcza Hajnówka 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 - Zubowski (1).

Hetman Tykocin - Kolejarz Czeremcha 4:0.
Bramki: 1:0 - Maliszewski (5), 2:0 - Maliszewski (7), 3:0 - Andzielewicz (26-karny), 4:0 - Miczejko (72).

Dąb Dąbrowa Białostocka - ŁKS Łomża 2:1 (0:1).
Bramki: 0:1 - Gałązka (4), 1:1 - Jabłoński (68), 2:1 - Bobowik (87).