Klasa okręgowa. Turośnianka pokazała moc i efektownie pokonała Spartę Augustów. Orzeł znów przegrał na wyjeździe

Po kolejnym zwycięstwie Turośnianka Turośń Kościelna jest coraz bliżej awansu do IV ligi Wojciech Wojtkielewicz
Turośnianka Turośń Kościelna szybko pokazała, że remis u siebie z GKS-em Stawiski 2:2 nie był początkiem kryzysu. Lider klasy okręgowej efektownie wygrał na wyjeździe z groźną Spartą Augustów 5:1, robiąc kolejny krok ku IV lidze. Beniaminek powiększył przewagę nad Orłem Kolno, który przegrał na wyjeździe z Pomorzanką Sejny 1:2.

Mecz w Augustowie zaczął się dla lidera źle, bo już w 2. minucie Kacper Grycan wyprowadził Sparta na prowadzenie. Strzelec gola miał potem wielkiego pecha, bo został przypadkowo uderzony piłką w głowę i trafił do szpitala. Turośnianka w pierwszej połowie nie potrafiła złamać defensywy rywali, ale tuż po przerwie z rzutu karnego wyrównał Karol Mackiewicz i dało to początek lawinie goli przyjezdnych. Skończyło się triumfem 5:1.

- Rozegraliśmy dobry mecz, a wynik jest odzwierciedleniem tego, co działo się na boisku. Co prawda już na początku w niefortunnych okolicznościach straciliśmy gola, ale cały czas robiliśmy swoje i skończyło się kolejnym zwycięstwem, zbliżającym nas do celu, którym jest czwarta liga - komentuje trener zespołu z Turośni Kościelnej Marcin Banicki.

Lider ma już 12 punktów przewagi nad trzecim w tabeli Sokołem 1946 Sokółka i może powoli mrozić szampany z okazji awansu. Sparta poniosła pierwszą w 2024 roku porażkę u siebie, a jej sytuacja w kontekście walki o trzecie, premiowane barażem o IV ligę miejsce, poważnie się komplikuje.

Klasa okręgowa. Orzeł gubi punkty na wyjazdach

Nierówno gra wicelider z Kolna. O ile u siebie Orzeł regularnie wygrywa, to na wyjazdach często gubi punkty. Czwartą z rzędu porażkę w delegacji kolnianie ponieśli w starciu z Pomorzanką, o zwycięstwie której zdecydował golem w ósmej minucie doliczonego czasu gry Wojciech Mickiewicz.

Po remisie w Turośni Kościelnej dobrą dyspozycję potwierdził GKS Stawiski, efektownie pokonując u siebie 6:2 Biebrze Goniądz. Zwraca uwagę wyczyn zawodnika gospodarzy Adriana Laskowskiego, który zdobył aż pięć bramek. Beniaminek z Goniądza ma coraz mniejsze szanse na uniknięcie degradacji do klasy A.

W starciu drużyn walczących o podium Rudnia Zabłudów zremisowała 1:1 z LZS-em Krynki. Obie bramki padły po stałych fragmentach gry. Z rzutu wolnego prowadzenie dał gospodarzom Bartosz Bańkowski, a wyrównał z rzutu karnego Łukasz Brałkowski.

WYNIKI 23. KOLEJKI

• MKS Mielnik - Pionier Brańsk 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - K. Kosiński (40), 0:2 - Żur (58), 0:3 - Zawadzki (81).
  • Piast Białystok - Konar-Kora Korycin 3:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Urynowicz (8), 1:1 - Wynimko (57), 1:2 - Lech (77), 2:2 - Kamieński (81), 3:2 - Rzepniewski (86).
  • GKS Stawiski - Biebrza Goniądz 6:2 (5:1). Bramki: 1:0 - Laskowski (4), 2:0 - Laskowski (6), 3:0 - Laskowski (17), 3:1 - Jasiński (25), 4:1 - Laskowski (28), 5:1 - Kwiatkowski (40), 5:2 - Sygit (65), 6:2 - Laskowski (78).
  • Pomorzanka Sejny - Orzeł Kolno 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Wojnowski (47), 1:1 - Woronczenko (62), 2:1 - Mickiewicz (80).
  • Sokół 1946 Sokółka - GKS Gródek 4:3 (1:1). Bramki: 1:0 - Kozak (9), 1:1 - Damian Owerczuk (25), 1:2- Damian Owerczuk (47), 2:2 - Lingo (49), 3:2 - Korecki (73), 4:2 - Masłowski (78-samobójcza), 4:3 - Damian Owerczuk (89).
  • Puszcza Hajnówka - MKS Pogoń Łapy 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Borowy (2), 1:1 - Hryniuk (57).
  • Rudnia Zabłudów - LZS Krynki 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Bańkowski (11), 1:1 - Brałkowski (49-karny).
  • Sparta Augustów - Turośnianka Turośń Kościelna 1:5 (1:0). Bramki: 1:0 - Grycan (2), 1:1 - Mackiewicz (48-karny), 1:2 - Niegowski (49), 1:3 - Kiczuk (74), 1:4 - Maliszewski (84), 1:5 - Kusaczuk (88).

1. Turośnianka Turośń Kościelna 23 57 88-24
2. Orzeł Kolno 23 51 64-31
3. Sokół 1946 Sokółka 23 42 41-28
4. LZS Krynki 23 40 66-41
5. Pionier Brańsk 23 40 49-34
6. Piast Białystok 23 40 44-49
7. Rudnia Zabłudów 23 38 47-37
8. Sparta Augustów 23 37 55-39