Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

UwB. Oto czym jesteśmy/jesteście - zrozumieć Białystok

(dj)
Oto czym jesteśmy/jesteście - zrozumieć Białystok. Warsztaty z publicznej dyskusji (na marginesie książki Marcina Kąckiego Białystok. Biała siła, czarna pamięć) odbędą się 21 stycznia 2016 roku na Uniwersytecie w Białymstoku
Oto czym jesteśmy/jesteście - zrozumieć Białystok. Warsztaty z publicznej dyskusji (na marginesie książki Marcina Kąckiego Białystok. Biała siła, czarna pamięć) odbędą się 21 stycznia 2016 roku na Uniwersytecie w Białymstoku
Oto czym jesteśmy/jesteście - zrozumieć Białystok. Warsztaty z publicznej dyskusji (na marginesie książki Marcina Kąckiego Białystok. Biała siła, czarna pamięć). To propozycja dyskusji, w jakiej można wziąć udział w czwartek, 21 stycznia, na Uniwersytecie w Białymstoku.

Wydana w 2015 roku książka Marcina Kąckiego "Białystok. Biała siła, czarna pamięć" wzbudziła duże zainteresowanie czytelników z całej Polski, nie tylko mieszkańców Podlasia - u nich jednak przede wszystkim wywołała emocje, zarówno negatywne, jak i pozytywne. Białostoczanie mieli już okazję porozmawiać z autorem reportażu podczas spotkania promocyjnego w ramach Festiwalu Literackiego „Zebrane”, nie wszyscy jednak mogli w nim uczestniczyć, a wielu spośród obecnych nie zdążyło zapoznać się z książką.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu pod hasłem "Oto czym jesteśmy/jesteście - zrozumieć Białystok. Warsztaty z publicznej dyskusji (na marginesie książki Marcina Kąckiego Białystok. Biała siła, czarna pamięć)" - namawiają organizatorzy z Uniwersytetu w Białymstoku. - Naszymi gośćmi będą ludzie związani z Białymstokiem i działający na rzecz miasta, reprezentanci różnych środowisk – naukowcy, animatorzy kultury, muzealnicy, dziennikarze. Chcemy nie tylko dać białostoczanom możliwość ustosunkowania się wobec samej książki i medialnej reakcji na nią, ale też zainicjować dyskusję na temat złożonej przeszłości i tożsamości miasta. Nasze stanowisko zawarłyśmy w załączonym do zaproszenia tekście, na który złożyło się osiem tez. Nie zakładamy ani własnej nieomylności, ani wyczerpania tematu – zależy nam na wymianie poglądów, nawet jeśli będzie to oznaczało polemikę. Zależy nam na Państwa obecności i głosie.

dr hab. Danuta Zawadzka
dr Katarzyna Niziołek
dr Katarzyna Sawicka-Mierzyńska

Spotkanie odbędzie się 21 stycznia o godz. 18, Plac Uniwersytecki 1, aula (1 piętro).

Organizatorzy:
Zespół Badań Regionalnych
Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny