Umowy na budowę najnowocześniejszej sortowni w Polsce podpisane

Redakcja
Udostępnij:
We wtorek 24 lutego zarząd spółki „LECH” w obecności zastępcy prezydenta Białegostoku Roberta Jóźwiaka, podpisał umowy na budowę budynku sortowni oraz na zaprojektowanie i dostawę linii technologicznej do segregacji odpadów.

Nowoczesna instalacja sortownicza powstanie na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach.

W trakcie podpisania umów Robert Jóźwiak podkreślił, że działania białostockiego samorządu ukierunkowane są na zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa w zakresie odpowiedniego gospodarowania odpadami. Podpisanie umów na budowę sortowni jest kolejnym krokiem w tworzeniu kompleksowego systemu gospodarki odpadami.

Głównym przedmiotem projektu jest zaprojektowanie, dostawa, montaż oraz uruchomienie kompletnej linii technologicznej do odzysku odpadów o zdolności przerobowej 40 tys. ton/rok odpadów selektywnie zebranych. Linia technologiczna zostanie zamontowana w nowo wybudowanym budynku sortowni odpadów. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań będziemy w stanie odzyskać ok. 90% surowców – Adam Kamiński, pełnomocnik ds. realizacji projektu, wiceprezes zarządu Spółki „LECH”

Umowa na zaprojektowanie i przebudowę Instalacji związanej z odzyskiem odpadów w Hryniewiczach, w zakresie budynku sortowni odpadów z częścią administracyjno-socjalną wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną zawarta została z konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe „Rodex” Sp. z o.o. Kolonia Koplany 11B, 16-061 Juchnowiec Kościelny, INSTAL Białystok S.A. ul. E. Orzeszkowej 32, 15-084 Białystok. Wartość podpisanej umowy: 15 226 170 zł brutto.

Druga umowa, na zaprojektowanie technologii wraz z dostawą i montażem linii technologicznej do segregacji odpadów zawarta została z Sutco-Polska Sp. z o.o., ul. Hutnicza 10, Katowice. Wartość umowy: 42 779 400 zł brutto.

Budowa sortowni jest jedną z kluczowych inwestycji realizowanych przez naszą Spółkę. W 2016 roku zakończymy realizację sortowni, zakładu termicznego przekształcania odpadów i pól składowych. Dzięki tym inwestycjom odpady będą zagospodarowywane w nowoczesny, bezpieczny i zgodny z prawem sposób

– powiedział Michal Stefanowicz, Prezes Zarządu Spółki LECH.

Wykonawcy wyłonieni zostali w postępowaniu przetargowym rozstrzygniętym 3 lutego 2015r. Projekt obejmuje również zakup specjalistycznego sprzętu, który będzie wykorzystywany do obsługi instalacji powstającej w ramach projektu tj. ładowarka do załadunku odpadów na linię sortowniczą oraz ciągnik siodłowy wraz z naczepą. W ramach projektu zaplanowano także zakup niezbędnego wyposażenia części administracyjno–socjalnej i do obsługi budynku sortowni odpadów w postaci mebli oraz sprzętu komputerowego. 

Całkowita planowana wartość projektu wynosi 81.868.787,99 zł. Maksymalna kwota wydatków kwalifikowalnych wynosi 40.712.150,40 zł. Dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności będzie wynosić nie więcej niż 34.605.327,83 zł. Wkład własny w kwocie 25.000.000,00 zł zostanie pokryty z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Pozostałe środki będą pochodzić ze środków własnych Spółki.

 

Źródło: Spółka Lech

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie