MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spektakl dyplomowy "Drama Club" zakwalifikował się do udziału w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!

Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Spektakl "Drama Club" został zakwalifikowany do udziału w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. A już niebawem będzie go można znów oglądać w Białymstoku.
Spektakl "Drama Club" został zakwalifikowany do udziału w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. A już niebawem będzie go można znów oglądać w Białymstoku. Wojciech Wojtkielewicz
Spektakl dyplomowy „Drama Club” zakwalifikował się do udziału w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Za dramaturgię spektaklu odpowiada Joanna Połeć, która była również autorką scenariusza (we współpracy z Katarzyną Minkowską, Tymoteuszem Sarosiekiem oraz zespołem aktorskim). Spektakl będzie można też ponownie zobaczyć w Białymstoku jeszcze w styczniu!

Akcja dzieje się na zajęciach terapeutycznych z elementami aktorstwa, więc zasadą jest to, że ludzie, którzy tam przychodzą, przychodzą z jakimś problemem do rozwiązania. Z czymś, co potrzebują zmienić w swoim życiu i mogą im w tym pomóc zajęcia z aktorstwa - mówi Katarzyna Minkowska, reżyserka spektaklu. - Poszczególni członkowie tychże zajęć odkrywają swoje problemy, trudności komunikacyjne, trudności interpersonalne. Razem z nimi przechodzimy przez różne stadia, ćwiczenia i też różne alternatywne światy.

Twórcy dotykają tematów odnajdowania się w społeczeństwie, w grupie. Próbują dociec dlaczego potrzebujemy pomocy? Dlaczego nie potrafimy się komunikować z innymi i potrzebujemy do tego alternatywnych środków, jak na przykład zajęcia terapeutyczne. To improwizowany spektakl, do którego scenariusz powstawał w próbach improwizacyjnych, więc jego autorami są wszyscy studenci.

- Mamy tyle historii ilu bohaterów, ale te historie nawzajem się przeplatają i w miarę rozwoju akcji też zaczynają się wytwarzać różne sytuacje relacyjne - dodaje Joanna Połeć, dramaturżka. - Najciekawsze w procesie tych improwizacji było dla mnie to, że okazało się, że ten czynnik relacyjny jest tym leczącym - w przypadku części tych historii.

"Drama Club" powraca do Teatru Szkolnego

Najbliższe pokazy „Drama Club” odbędą się 13 i 14 stycznia o godz. 18 w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku. W kolejnym miesiącu spektakl będzie można zobaczyć w dniach: 16, 17 i 18 lutego o godz. 18. Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu: 85 743 54 53.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny