MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radni KO zdominowali radę społeczną Szpital Miejskiego im. PCK w Białymstoku i komisję bezpieczeństwa. Kandydaci PiS przepadli

mat
Stadion miejski w Białymstoku. Sesja rady miasta 23 maja 2024 roku
Stadion miejski w Białymstoku. Sesja rady miasta 23 maja 2024 roku Adam Ludwicak/UM Białystok
Na nic koncyliacyjny apel radnego PiS do kolegów tworzących większość w Radzie Miasta Białystok. Podobnie jak przy głosowania stanowiska w sprawie Tarczy Wschód, także przy obsadzie rad i komisji społecznych, radni KO i Polski 2050 pokazali swoją siłę w białostockim samorządzie. Jedynie przy obsadzania składu komisji opiniującej kandydatów na ławników, większość w radzie zrobiła miejsce także dla reprezentantów opozycji.

Początek kadencji samorządu zbiega się z delegowanie radnych do udziału w pracach różnego rodzaju rad społecznych i komisji działających zarówno przy miejskich instytucjach, jak też z nimi współpracującymi.

Czytaj też:Radni pokłócili się o Tarczę Wschód

Tak też było w czwartek 23 maja podczas brad III sesji rady miasta. Radni musieli wyłonić swoich czterech przedstawicieli do rady społecznej szpitala miejskiego przy Sienkiewicza. Gracjan Eshetu-Gabre w imieniu KO zgłosił:

  • Maciej Garleya
  • Jarosława Grodzkiego
  • Michała Karpowicza
  • Ewę Tokajuk

Z kolei w imieniu klubu Henryk Dębowski PiS zaproponował Piotra Jankowskiego. Wszyscy wyrazili zgodę na kandydowanie. W czasie debaty z apelem do radnych KO i Polski 2050 zwrócił się Krzysztof Stawnicki (PiS).

- Żebyśmy się szanowali. Myślę, że fajnie byłoby, abyście wycofali jedną kandydaturę. Nie musielibyśmy wtedy głosować, tylko na zasadzie kompromisu my byśmy mieli jednego kandydata, Państwo trzech. Myślę, że byłoby to sprawiedliwe - przekonywał radny.

Jednak bezskutecznie, bo większość w radzie obstała przy swoich kandydatach. I ostatecznie wybrała ich do rady społecznej szpitala, której pierwsze posiedzenie zaplanowano na 6 czerwca.

Donlad Tusk w Białymstoku i szalik Jagiellonii

Podobnie było podczas głosowania nad kandydatami do komisji bezpieczeństwa i porządku powołanej przez prezydenta Białegostoku w zakresie zwierzchnictwa nad miejskimi służbami, inspekcjami i strażami oraz zadań określonych w ustawach w zakresie porządku. Rada ma w niej dwóch reprezentantów. Klub KO zgłosił Jarosława Grodzkiego i Joannę Misiuk (Polska 2050). PiS - Krzysztofa Stawnickiego, który przegrał w głosowaniu.

Dopiero przy wyborze pięciu delegatów do zespołu opiniującego kandydatów na ławników klub KO zgłosił trzech swoich przedstawicieli (Annę Leonowicz, Marka Tyszkiewicza, Pawła Średzińskiego). PiS zaproponował Agnieszkę Rzeszewską i Bartosza Stasiaka. I w takim składzie Rada Miasta przegłosowała jednogłośnie powołanie zespołu do opiniowania kandydatów na ławników.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny