MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stadion Miejski w Białymstoku. Spółka komunalna ma nowego prezesa. Trzeciego w tym roku. Zmiany nastąpiły także w radzie nadzorczej

OPRAC.: wal
Spółka Stadion Miejski została powołana w 2013 roku do zarządzania stadionem, który został oddany do użytku w całości w październiku 2014 roku. Przez jedenaście lat miał trzech prezesów, z czego wszyscy  w tym roku
Spółka Stadion Miejski została powołana w 2013 roku do zarządzania stadionem, który został oddany do użytku w całości w październiku 2014 roku. Przez jedenaście lat miał trzech prezesów, z czego wszyscy w tym roku
To już kolejna roszada w Stadionie Miejskim w Białymstoku. W ciągu dwóch miesięcy spółka stadionowa ma trzeciego już prezesa. Zmiany nastąpiły też w radzie nadzorczej. Właścicielem spółki zarządzającej stadionem przy Słonecznej jest miasto Białystok, które posiada w niej 100 procent udziałów. Na Zgromadzeniu Wspólników wykonuje swoje prawa przez oświadczenia Prezydenta Miasta Białegostoku.

Pierwsza rotacja w komunalnej spółce miała miejsce w drugiej połowie kwietnia. Z fotelem prezesa pożegnał się Adam Popławski. Stadionem miejskim kierował od samego początku utworzenia spółki 2013 roku. Jednak w ostatnim czasie nie brakowało krytycznych głosów pod jego adresem. Wychodziły ze środowiska białostockiej Jagiellonii, która rozgrywa ekstraklasowe mecze na miejskim obiekcie.

Zmiana kwietniowa w Stadionie Miejskim. Bardzo krótka

Adama Popławskiego (błyskawicznie znalazł się w zarządzie Enea Ciepło) w fotelu prezesa spółki stadionowej zastąpił Tomasz Dębowski. Od lat kierował radą nadzorczą spółki. Zwolnione przez niego miejsce zajął Łukasz Prokorym, ale funkcję pełnił przez niecały miesiąc. Po wyborze w maju na marszałka województwa zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej. Jak tłumaczył z jednej strony ze względów prawnych, z drugiej strony już po kilku dniach marszałkowania okazało się, że nie był w stanie łączyć tych funkcji. Nawet przez krótki czas, jaki dopuszczało prawo.

Nowy wiceszef radny nadzorczej. Zastąpił radną

Na fotelu szefa rady nadzorczej zastąpił go dotychczasowy wiceprzewodniczący - Cezary Gil. Z kolei z jej sekretarza na wiceprzewodniczącą awansowała radna wojewódzka Anna Augustyn, a na wolne miejsce opuszczone przez marszałka wszedł Kamil Waligóra, który został sekretarzem.

Teraz doszło do kolejnej rotacji. W radzie nadzorczej nie ma już Anny Augustyn. Zastąpił ją w tej samej roli Piotr Szprendałowicz.

Powrót byłego prokurenta do spółki stadionowej

Do reprezentowania spółki wrócił też Cezary Mielko. To nie tylko znany działacz białostockiej Platformy Obywatelskiej, ale w przeszłości wzięty perkusista wielu lokalnych zespołów muzycznych.

Był też dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, a później był też pracownikiem Stadionu Miejskiego, gdzie był m.in. jednym z dwóch prokurentów (drugim do dziś jest radny wojewódzki Jarosław Dworzański). Potem w tej samej roli występował w Wodociągach Białostockich. Naukowo pracowała też w Zakładzie Zarządzania Strategicznego Instytutu Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku.

Teraz ponownie powrócił do spółki mieszczącej się na obiekcie przy ul. Słonecznej. Został prezesem Stadionu Miejskiego. W zarządzie pozostała Bogusława Janowicz, która w roli wiceprezesa zasiada w nim od lat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny