Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Puszcza Knyszyńska będzie miała interaktywną mapę turystyczną

fot. Andrzej Kudlewski/LGD Puszcza Knyszyńska
będzie miała interaktywną mapę turystyczną
będzie miała interaktywną mapę turystyczną fot. Andrzej Kudlewski/LGD Puszcza Knyszyńska
Punkty informacji turystycznej, miejsca ciekawe przyrodniczo i turystycznie oraz baza noclegowa mają się znaleźć w przewodniku, który obejmie teren siedmiu nadleśnictw z Puszczy Knyszyńskiej.

To będzie mapa stricto turystyczna - tłumaczy Jarosław Krawczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. - Będzie zawierała obiekty ciekawe turystycznie jak świątynie, ruiny, cmentarze czy też układy urbanistyczne.

Chodzi o interaktywną mapę dla obszaru Puszczy Knyszyńskiej. Ma być gotowa w maju przyszłego roku. Aktualnie trwa przetarg na jej sporządzenie oraz zamieszczenie w sieci.

Na mapie oprócz atrakcji turystycznych zaznaczone zostaną też miejsca ciekawe przyrodniczo jak miejsca żubrowe, silvarium w Krynkach, tamy bobrowe, wieże widokowe oraz pomniki przyrody. Nie zabraknie również informacji o szlakach turystycznych czy też kładkach i ścieżkach edukacyjnych.

Osoby zmotoryzowane dowiedzą się również, gdzie można wjechać samochodem i gdzie są parkingi.

Nie jest to pierwsza interaktywna mapa Puszczy Knyszyńskiej. W październiku zaczęła funkcjonować już taka o tematyce przyrodniczej. Ogranicza się ona jednak do pokazania obszarów Natura 2000. Mapa dla turystów ma działać podobnie do tej, ale będzie zawierała znacznie więcej informacji użytecznych. - Po najechaniu na przykład na obrazek punktu informacji turystycznej, wyświetlony zostanie dokładny adres, telefon kontaktowy i krótki opis - zaznacza Krawczyk.

Mapa obejmie siedem nadleśnictw: Dojlidy, Czarna Białostocka , Knyszyn, Supraśl , Waliły, Krynki oraz Żednia. Projekt jest realizowany wspólnie z Lokalną Grupą Działania Puszcza Knyszyńska. - To część większego projektu, który ma wypromować Puszczę Knyszyńską - tłumaczy Adam Kamiński, prezes grupy. - Jest ona traktowana jako miejsce nieznane, ale bardzo atrakcyjne turystycznie, położone tuż za aglomeracją białostocką.

Projekt promocyjny obejmuje m. in. wydanie przewodników turystycznych, spoty reklamowe oraz bilboardy w Białymstoku i Warszawie. Jego wartość to prawie półtora miliona złotych. Pieniądze są z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny