MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przetarg na rewitalizację Plant. Miasto Białystok znów przesunęło termin, tym razem na koniec lipca. Otwarto za to słynny szalet

OPRAC.: wal
Słynny szalet miejski od 1 lipca jest już gotowy na przyjęcie "gości". W niedzielę 2 lipca wzbudzał ciekawość przechodniów
Słynny szalet miejski od 1 lipca jest już gotowy na przyjęcie "gości". W niedzielę 2 lipca wzbudzał ciekawość przechodniów Wojciech Wojtkielewicz
Rewitalizacja parku Planty i Bulwarów Kościałkowskiego dotyczy czterech hektarów o wielkiej wartości nie tylko historycznej, ale i przyrodniczej. Prawie do końca lipca miasto Białystok przedłużyło czas na składanie ofert w przetargu. Przebudowana zostanie także ulica Akademicka. Udało się za to w sobotę otworzyć najsłynniejszą białostocką inwestycję w kraju, szyli szalet przy wejściu do parku od strony ulicy Legionowej

Spis treści

Pierwotnie potencjalni wykonawcy mieli czas na składanie ofert do 12 kwietnia. Później termin przesuwano na 27 kwietnia, 26 maja i 30 czerwca. Teraz urzędnicy wydłużyli go jeszcze raz - do 28 lipca.

- W związku z przygotowywanymi wyjaśnieniami oraz zmianą treści Specyfikacji Warunków Zamówienia - informuje wiceprezydent Przemysław Tuchliński.

Tak przed przebudową wyglądają Planty

Park i ulica do przebudowy

Zamówienie zostało podzielone na dwie części. Zakres prac w parku i na bulwarach obejmuje odtworzenie układu alejek parkowych i wymianę ich nawierzchni na granitową oraz typu HanseGrande (aleja główna od ul. Akademickiej do ul. Mickiewicza, Bulwary Kościałkowskiego oraz alejki boczne) wykonanie kwietników dywanowych z roślin sezonowych wraz z wymianą starych, przerośniętych żywotników, odtworzenie wyglądu latarni parkowych, wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej parku, tj: kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągu oraz instalacji energetycznej.

Z kolei ul. Akademicka zostanie zmodernizowana na 750-metrowym odcinku od ul. Legionowej do ul. Świętojańskiej. Zakres prac obejmie przebudowę nawierzchni jezdni, wybudowane chodników oraz ścieżki rowerowej.

Wsparcie z Polskiego Ładu

Zwycięzcy przetargu na uporanie się z inwestycją będą mieli 26 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Odnowa perły w koronie białostockich parków ma przyczynić się do poprawy infrastruktury turystycznej stolicy województwa podlaskiego. Na rewitalizację Plant, Bulwarów Kościałkowskiego i przebudowę ulicy Akademickiej miasto Białystok otrzymało 30 mln zł wsparcia z Polskiego Ładu.

Szalet już czynny

Udało się za to w końcu otworzyć najsłynniejszą białostocka inwestycję w kraju, czyli słynny szalet miejski przy wejściu do Parku Planty od strony ul. Legionowej. Pierwotny obiekt, którego budowa za 432 tys. trwała od wakacji zeszłego roku, nie spełniał wymogów nadzoru budowalnego. Perypetie z jego montażem i przesuwanymi terminami otwarcia śledzili nie tylko białostoczanie. W połowie czerwca zastąpił go nowy, mniejszy obiekt, a po odbiorze został uruchomiony w sobotę 1 lipca.

Słynny szalet miejski od 1 lipca jest już gotowy na przyjęcie "gości"
Słynny szalet miejski od 1 lipca jest już gotowy na przyjęcie "gości" Wojciech Wojtkielewicz
od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny