NASZE
  STUDNIÓWKI

  Studniówki w 2019 roku!

  Rozwiń
  Pogrzeb Jarosława Dziemiana w Białymstoku (18.08.2018)....

  Pogrzeb Jarosława Dziemiana w Białymstoku (18.08.2018). Jarosław Dziemian został pochowany na cmentarzu farnym (zdjęcia, wideo)

  Zdjęcie autora materiału

  Agata Sawczenko

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Pogrzeb Jarosława Dziemiana odbył się 18 sierpnia 2018 roku na cmentarzu farnym w Białymstoku.
  Pogrzeb Jarosława Dziemiana na cmentarzu farnym w Białymstoku (18.08.2018)
  1/132
  przejdź do galerii

  Pogrzeb Jarosława Dziemiana na cmentarzu farnym w Białymstoku (18.08.2018) ©Adrian Kuźmiuk

  Pogrzeb Jarosława Dziemiana (18.08.2018)


  Zobacz galerię
  Ciepły, pogodny, nie bojący się realizować własnych marzeń wizjoner, który jednak nigdy nie zapominał o potrzebach innych ludzi... Wiele dobrych słów padło w sobotę na pogrzebie Jarosława Dziemiana, białostockiego przedsiębiorcy, twórcy m.in. Radia i Telewizji Jard.

  Obejrzyj galerię: Pogrzeb Jarosława Dziemiana. Na cmentarz farny w Białymstoku przybyły tłumy (wszystkie zdjęcia)


  Jarosław Dziemian zmarł w środę 15 sierpnia.
  18 sierpnia tłumy bliskich mu osób pożegnały go na cmentarzu farnym. Oprócz rodziny, byli przyjaciele, wśród nich przedsiębiorcy, samorządowcy, sportowcy, artyści i dziennikarze, nie tylko białostoccy.

  Jarosław Dziemian wcześniej długo i ciężko chorował.  - Przygotowani byliśmy na jego śmierć - mówił ksiądz, odprawiający mszę. - Ale modliliśmy się o cud, o to, by mógł pobyć jeszcze między nami.

  Z kolei ojciec Edward Konkol, szef Stowarzyszenia Droga, opowiadał o tym, że warto jest wypełniać życie marzeniami, że warto mieć misję do zrealizowania. Że trzeba myśleć o sobie, ale nie można zapominać też o innych, tych potrzebujących pomocy. Zapewniał, że taki właśnie był Jarosław Dziemian. Nigdy nie odmówił pomocy, nigdy nie powiedział: nie da się. - Zawsze gdy go spotykałem, był zmęczony. Przypominał mi kolarza, którego życie odbywa się niczym wyścig na szczyt. Zawsze zmęczony rzeczywistością. Ale błogosławieni są ci, którzy oddają swoje życie innym. Oni nie mają zgagi życiowej, nie muszą szukać radości w używkach. Jarek nie musiał - mówił ojciec.

  Jarosława Dziemiana wspominała też jego córka. - Tak wiele by się chciało powiedzieć, a tak naprawdę to niełatwo jest opowiedzieć o tacie. O jego życiu, dokonaniach, osiągnięciach opowiedzieć w zaledwie kilka minut po prostu się nie da. Był wyjątkowy - wszyscy o tym wiecie. Był wesoły, szalony, odważny, ale i wrażliwy. Robił, co chciał - po swojemu, na swoich zasadach. Spełniał swoje marzenia. I tego powinniście się od niego uczyć - przeżyć swoje życie zgodnie z tym, co nosicie w swoim sercu - mówiła córka.

  Zobacz też: Pogrzeb Jarosława Dziemiana. W sobotę odbył się pogrzeb na cmentarzu farnym w Białymstoku. Przyszły tłumy ludzi [ZDJĘCIA, WIDEO]

  - A mi najbardziej będzie brakowało wspólnych papierosów. Będzie mi brakowało szczerych rozmów, które prowadziliśmy od 22 lat - rozpoczął pożegnanie piosenkarz Michał Wiśniewski. - Straciłem przyjaciela. A przyjaciół mam niewielu. Ty przekazywałeś innym ludziom, co mamy do powiedzenia my, artyści. Wierzyłeś, dawałeś nadzieję. I zawsze byłeś, kiedy cię potrzebowałem.

  Marcin Siegieńczuk dziękował za danie szansy muzyce disco polo. A Marian Lichtman, niegdyś członek zespołu Trubadurzy, na pożegnanie po prostu zaśpiewał.

  Jarosław Dziemian nie żyje. Znany biznesmen i twórca Radia Jard zmarł po długiej chorobie. Pogrzeb w sobotę

  Jarosław Dziemian to człowiek legenda


  Białostocki biznesmen, właściciel przedsiębiorstwa Jard w skład którego wchodzi kilka hoteli i zajazdów, m.in. w Wasilkowie, pod Jurowcami i Czarną Białostocką, klub rozrywki Krąg, Hotelu Turkus, radio, telewizja i apteki. Był pierwszym prezesem Podlaskiego Klubu Biznesu. Ukończył Wyższą Szkołę Inżynierską – obecną Politechnikę Białostocką. W 2002 r. kandydował na stanowisko prezydenta Białegostoku. Wizjoner – do którego wizji dawały się przekonać tysiące białostoczan. I marzyciel, którego marzenia dawały się spełniać. Na imprezach, które organizował w swoich lokalach, ludzie bawili się do upadłego, piosenki z jego rozgłośni słychać pewnie w połowie białostockich taksówek. Oczywiście, na jego poczynania niektórzy patrzyli z przymrużeniem oka. A on takim niedowiarkom udowadniał, że nie dość, że był biznesmenem z prawdziwego zdarzenia, to jeszcze dodatkowo z prawdziwego zdarzenia człowiekiem. Jego pomysły doceniali zwykli ludzie. Bo to, co robił, co tworzył, co organizował, było zawsze z myślą o nich.

  Odszedł Jarosław Dziemian. Człowiek legenda, pasjonat, marzyciel

  Jarosław Dziemian zmarł w wieku 68 lat po ciężkiej i długiej chorobie.  - Opuścił nas człowiek, który przez lata tworzył nasz lokalny świat - powiedział nam Wojciech Kuczyński, redaktor naczelny Radia JARD. - Nigdy nie był odtwórcą, zdecydowanie lepiej odnajdywał się w roli kreatora. Żył marzeniami, większość z nich udało mu się spełnić dzięki ciężkiej pracy i konsekwencji w działaniu. Kochał życie, ludzi, świat. Nie potrafił przejść obojętnie obok czyjegoś nieszczęścia. Był kimś niespotykanym. Łamał kanony, nie działał sztampowo, nie lubił schematów. Kochany mąż, ojciec, dziadek. Nietuzinkowy pracodawca, który spędzał z pracownikami większą część każdej doby.

  Jednak nie tylko podwładni i współpracownicy doceniali Jarosława Dziemiana. Ciepło wspominają go chyba wszyscy, z którymi się zetknął: wizjoner, pozytywny wariat, ciepły człowiek, pracowity, z dobrym sercem... Białystok o nim mówi, pisze w Internecie, wspomina... Bo odszedł ktoś z nas, ktoś, kto budował to miasto, to społeczeństwo.


  Komentarze (15)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (15) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Podlaskie przesądy i zabobony. W co wierzono i wierzy się w naszym regionie?

  Podlaskie przesądy i zabobony. W co wierzono i wierzy się w naszym regionie?

  Podlaskie miasta i wsie w latach 90. Poznajecie te miejsca i tych ludzi?

  Podlaskie miasta i wsie w latach 90. Poznajecie te miejsca i tych ludzi?

  Ogromny sukces szpitala! Jest w pierwszej dziesiątce najlepszych placówek w Polsce

  Ogromny sukces szpitala! Jest w pierwszej dziesiątce najlepszych placówek w Polsce

  Hotel Traugutta 3. Kolejne cztery gwiazdki rozbłysły w Białymstoku. Niezwykły design nawiązuje do historii

  Hotel Traugutta 3. Kolejne cztery gwiazdki rozbłysły w Białymstoku. Niezwykły design nawiązuje do historii