IMPREZY
  BIAŁYSTOK

  Nowe lokale w Białymstoku

  Rozwiń
  Podlaski poseł Krzysztof Truskolaski żegna się z Nowoczesną....

  Podlaski poseł Krzysztof Truskolaski żegna się z Nowoczesną. Przechodzi do klubu PO-Koalicja Obywatelska (zdjęcia)

  (mg)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Poseł Krzysztof Truskolaski
  1/11
  przejdź do galerii

  Poseł Krzysztof Truskolaski ©Wojciech Wojtkielewicz

  Podlaski poseł Krzysztof Truskolaski zmienia klubowe barwy w Sejmie. Przechodzi z Nowoczesnej do klubu PO-Koalicja Obywatelska. - Jedynie szeroka Koalicja Obywatelska ma szanse na wygranie wyborów w 2019 roku - komentuje swoją decyzję na Twitterze poseł Krzysztof Truskolaski.
  – W wyborach samorządowych udało nam się stworzyć projekt Koalicji Obywatelskiej. Kluby KO powstały w gminach, powiatach i województwach. Naturalnym jest, że także w Sejmie musiał taki klub powstać. Wstąpiłem do niego, bo uważam, że tylko Koalicja Obywatelska może odsunąć PiS od władzy w następnych wyborach. Uważam że wspólnie powinniśmy budować szeroki blok partii opozycyjnych pod szyldem KO– mówi nam poseł Krzysztof Truskolaski.

  Do klubu PO-KO przeszło w sumie ośmiu posłów Nowoczesnej, w tym także m.in. Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marek Sowa. Zmiana klubowych barw oznacza rezygnację z członkostwa w partii. Tak przewiduje statut Nowoczesnej.

  – Obecnie nie należę do żadnej partii – dodaje poseł Truskolaski.
  Na ostrą reakcję szefowej Nowoczesnej nie trzeba było długo czekać. – Ostatni gest pokazuje, że PO nie ma zamiaru kontynuować Koalicji Obywatelskiej. Wrogie przejęcie nie pozwala na stwierdzenie, że mamy koalicję – stwierdziła wczoraj w Polskim Radiu Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.

  Jej partia, przez odejście ośmiu posłów nie będzie już miała w Sejmie klubu. Staje się kołem poselskim. Łaskawe dla N nie są także sondaże. Poparcie waha się w okolicach 3 proc.

  – Po projekcie samorządowym, który bardzo się nam udał, trzeba było zrobić kolejny krok i współpracę przenieść na forum parlamentarne. Ośmioro posłów Nowoczesnej odpowiedziało na to wyzwanie. Cieszę się, że jest wśród nich poseł z naszego regionu Krzysztof Truskolaski – komentuje szef podlaskiej Platformy poseł Robert Tyszkiewicz.

  On też przypomina, że w przyszłym roku są wybory parlamentarne i najważniejszym celem opozycji jest odsunięcie PiS-u od władzy. – Aby ten cel osiągnąć, opozycja musi się integrować. Tego oczekują od nas wyborcy. Nie ma bardziej naturalnego ruchu niż tworzenie klubu KO w Sejmie – dodaje poseł Robert Tyszkiewicz.
  Czy posłowie, którzy odeszli z Nowoczesnej wstąpią w szeregi PO?

  Na razie Krzysztof Truskolaski mówi o KO. – Robimy wszystko, żeby wygrać wybory w 2019 roku. Obecnie przebywam za granicą, ale po powrocie będę rozmwiał z szefem Platformy w naszym regionie , z posłami z woj podlaskiego i kolegami z klubu PO- KO. Najważniejsze jest teraz stworzenie szerokiego frontu opozycji na wybory do Parlamentu Europejskiego i parlamentarne – dopowiada poseł.

  Krzysztof Truskolaski ma 28 lat. W Sejmie zasiada pierwszą kadencję. Prywatnie jest synem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

  Zobacz też:
  Wypadki drogowe - pierwsza pomoc

  Komentarze (56)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (56) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Podlaskie memy. Śmieszne, obrazoburcze, kontrowersyjne. Tak się z nas śmieją

  Podlaskie memy. Śmieszne, obrazoburcze, kontrowersyjne. Tak się z nas śmieją

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Kuriera Porannego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Kuriera Porannego

  Wypadek na Torze Wschodzący Białystok podczas pierwszych urodzin toru

  Wypadek na Torze Wschodzący Białystok podczas pierwszych urodzin toru

  Pogrzeb ojca Gabriela. Archimandryta w swojej pustelni zostanie na zawsze

  Pogrzeb ojca Gabriela. Archimandryta w swojej pustelni zostanie na zawsze