Podlaski poseł Krzysztof Truskolaski żegna się z Nowoczesną. Przechodzi do klubu PO-Koalicja Obywatelska (zdjęcia)

MGZaktualizowano 
Poseł Krzysztof Truskolaski Wojciech Wojtkielewicz
Podlaski poseł Krzysztof Truskolaski zmienia klubowe barwy w Sejmie. Przechodzi z Nowoczesnej do klubu PO-Koalicja Obywatelska. - Jedynie szeroka Koalicja Obywatelska ma szanse na wygranie wyborów w 2019 roku - komentuje swoją decyzję na Twitterze poseł Krzysztof Truskolaski.

– W wyborach samorządowych udało nam się stworzyć projekt Koalicji Obywatelskiej. Kluby KO powstały w gminach, powiatach i województwach. Naturalnym jest, że także w Sejmie musiał taki klub powstać. Wstąpiłem do niego, bo uważam, że tylko Koalicja Obywatelska może odsunąć PiS od władzy w następnych wyborach. Uważam że wspólnie powinniśmy budować szeroki blok partii opozycyjnych pod szyldem KO– mówi nam poseł Krzysztof Truskolaski.

Do klubu PO-KO przeszło w sumie ośmiu posłów Nowoczesnej, w tym także m.in. Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marek Sowa. Zmiana klubowych barw oznacza rezygnację z członkostwa w partii. Tak przewiduje statut Nowoczesnej.

– Obecnie nie należę do żadnej partii – dodaje poseł Truskolaski.

Na ostrą reakcję szefowej Nowoczesnej nie trzeba było długo czekać. – Ostatni gest pokazuje, że PO nie ma zamiaru kontynuować Koalicji Obywatelskiej. Wrogie przejęcie nie pozwala na stwierdzenie, że mamy koalicję – stwierdziła wczoraj w Polskim Radiu Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.

Jej partia, przez odejście ośmiu posłów nie będzie już miała w Sejmie klubu. Staje się kołem poselskim. Łaskawe dla N nie są także sondaże. Poparcie waha się w okolicach 3 proc.

– Po projekcie samorządowym, który bardzo się nam udał, trzeba było zrobić kolejny krok i współpracę przenieść na forum parlamentarne. Ośmioro posłów Nowoczesnej odpowiedziało na to wyzwanie. Cieszę się, że jest wśród nich poseł z naszego regionu Krzysztof Truskolaski – komentuje szef podlaskiej Platformy poseł Robert Tyszkiewicz.

On też przypomina, że w przyszłym roku są wybory parlamentarne i najważniejszym celem opozycji jest odsunięcie PiS-u od władzy. – Aby ten cel osiągnąć, opozycja musi się integrować. Tego oczekują od nas wyborcy. Nie ma bardziej naturalnego ruchu niż tworzenie klubu KO w Sejmie – dodaje poseł Robert Tyszkiewicz.

Czy posłowie, którzy odeszli z Nowoczesnej wstąpią w szeregi PO?

Na razie Krzysztof Truskolaski mówi o KO. – Robimy wszystko, żeby wygrać wybory w 2019 roku. Obecnie przebywam za granicą, ale po powrocie będę rozmwiał z szefem Platformy w naszym regionie , z posłami z woj podlaskiego i kolegami z klubu PO- KO. Najważniejsze jest teraz stworzenie szerokiego frontu opozycji na wybory do Parlamentu Europejskiego i parlamentarne – dopowiada poseł.

Krzysztof Truskolaski ma 28 lat. W Sejmie zasiada pierwszą kadencję. Prywatnie jest synem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

Zobacz też:
Wypadki drogowe - pierwsza pomoc

Wideo

Materiał oryginalny: Podlaski poseł Krzysztof Truskolaski żegna się z Nowoczesną. Przechodzi do klubu PO-Koalicja Obywatelska (zdjęcia) - Kurier Poranny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 64

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Góść
W dniu 01.02.2019 o 21:50, Kosmitka #1 napisał:

Mowa jest o masowych gwałtach, takich jak np. na tym filmiku Jest to nowe zjawisko w Niemczech, które pojawiło się wraz z przyjazdem muzułmańskich imigrantów.Zjawisko, z którym ani policja niemiecka ani te władze nie umieją sobie poradzić. 

 

Jakoś nie słychać o masowych gwałtach na Polkach mieszkających i pracujących w Niemczech tylko na Niemkach. Imigranci wybierają? Polek w Niemczech jest kilkaset tysięcy a żadna nie została zgwałcona w masowym gwałcie :D . Przecież prawi i sprawiedliwi w przypadku gwałtu na Polce wysłaliby niechybnie do Niemiec cały polski rząd jak kiedyś wysłali do Anglii...

Znaczy się nie ma w Niemczech masowych gwałtów.

zgłoś
G
Gość
W dniu 01.02.2019 o 18:24, cryo napisał:

taaa taaaa Psichooju ....taaa taaaa  guano guano guanoPo czym poznać ruskiego trolla o bolszewickiej proweniencji , KŁAMCĘ , propagatora politycznego hejtu i celowego antagonizowania Polaków , który określił się jasno -"MyZPisem" . Najpierw myślałem , że to tylko psychopata.Ślepo zapatrzony w PARTIĘ , antyunijny ksenofob ,  homofob i antysemita oraz anty-islamista  . Lecz psychozy nie są tak uporczywe , więc oto psychologiczny profil hejtera -ksywka Psichooj alias BOLO , dziewczyna , ada , brodaty , hexa , POwtarzam , as itp :A/ IGNORUJE podane FAKTY stawiające w złym świetle PiSB/ niewygodne FAKTY uznaje za pochodzące z GW i deprecjonuje ich wartość , sugeruje światowy spisekC/ wprowadza homofobiczne insynuacje i trolluje teksty o rozmiarach członka osoby hejtowanej - od 6!!! miesięcy to samoD/ hejtowanych bezpodstawnie nazywa zboczeńcami i grilluje kalumnie komentując własne wpisyE/ cytuje prywatne hejterskie pato"dziennikarskie" fora jako źródło "rzetelnej wiedzy" ... wręcz "uwielbia je"..F/zarzuca hejtowanym choroby psychiczne i nadużywanie ALCG/mało inteligentny,wręcz tępy- ubogi zasób słów , żenujące błędy językowe ,powtarza się - nudny ....H/ kolekcjonuje wpisy potrzebne do trollowania później I/fabrykuje (prymitywnie) lub powiela ordynarne kłamstwa i "fakty" , po czym komentuje je jako "dowody winy" hejtowanychJ/"donosi" na hejtowanych poprzez apele na forum do POLICJI,MOPR, PROKURATORAK/ uwielbia porównywać hejtowanych do bolszewików ,samemu będąc przejawem typowego zwolennika bolszewickich wartości ...L/celem hejtu jest poniżenie PO ,PSL, KO , EU , KOD oraz WOŚP -stalker Owsiaka ... hejter GWŁ/wszyscy kradną (PO , PSL ,KO , KOD oraz WOŚP ) , tylko członkowie PiS i ich elektorat nie kradnie ...M/ lubi "rzygać i pluć" na hejtowanych forumowiczów , którzy też mu "śmierdzą" ....N/okazuje swoje moralne dno nieustannie

ciebie stary idioto to powinna policja namierzyć ,wjazd na chatę zrobić drzwi wyj.eać w kaftan i do choroszczy prosto na sygnale.

zgłoś
c
cryo

taaa taaaa Psichooju ....taaa taaaa  guano guano guano

W dniu 01.02.2019 o 16:34, Gość napisał:

Bo tacy jak GÓŚĆ nie są POtrzebni  prawdziwym POLAKOM jesteś przecież  crylem kaftanie nic tu PO tobie padluchu

Po czym poznać ruskiego trolla o bolszewickiej proweniencji , KŁAMCĘ , propagatora politycznego hejtu i celowego antagonizowania Polaków , który określił się jasno -"MyZPisem" . Najpierw myślałem , że to tylko psychopata.Ślepo zapatrzony w PARTIĘ , antyunijny ksenofob ,  homofob i antysemita oraz anty-islamista  . Lecz psychozy nie są tak uporczywe , więc oto psychologiczny profil hejtera -ksywka Psichooj alias BOLO , dziewczyna , ada , brodaty , hexa , POwtarzam , as itp :
A/ IGNORUJE podane FAKTY stawiające w złym świetle PiS
B/ niewygodne FAKTY uznaje za pochodzące z GW i deprecjonuje ich wartość , sugeruje światowy spisek
C/ wprowadza homofobiczne insynuacje i trolluje teksty o rozmiarach członka osoby hejtowanej - od 6!!! miesięcy to samo
D/ hejtowanych bezpodstawnie nazywa zboczeńcami i grilluje kalumnie komentując własne wpisy
E/ cytuje prywatne hejterskie pato"dziennikarskie" fora jako źródło "rzetelnej wiedzy" ... wręcz "uwielbia je"..
F/zarzuca hejtowanym choroby psychiczne i nadużywanie ALC
G/mało inteligentny,wręcz tępy- ubogi zasób słów , żenujące błędy językowe ,powtarza się - nudny ....
H/ kolekcjonuje wpisy potrzebne do trollowania później
 I/fabrykuje (prymitywnie) lub powiela ordynarne kłamstwa i "fakty" , po czym komentuje je jako "dowody winy" hejtowanych
J/"donosi" na hejtowanych poprzez apele na forum do POLICJI,MOPR, PROKURATORA
K/ uwielbia porównywać hejtowanych do bolszewików ,samemu będąc przejawem typowego zwolennika bolszewickich wartości ...
L/celem hejtu jest poniżenie PO ,PSL, KO , EU , KOD oraz WOŚP -stalker Owsiaka ... hejter GW
Ł/wszyscy kradną (PO , PSL ,KO , KOD oraz WOŚP ) , tylko członkowie PiS i ich elektorat nie kradnie ...
M/ lubi "rzygać i pluć" na hejtowanych forumowiczów , którzy też mu "śmierdzą" ....
N/okazuje swoje moralne dno nieustannie

 

zgłoś
g
gość
W dniu 01.02.2019 o 13:31, Góść napisał:

Jak wówczas wyglądają Niemcy?Ano tak:- 200 mld EUR nadwyżki budżetowej za rok 2017.- całkowite pokrycie kosztów wchłonięcia NRD- przewodzenie Unii Europejskiej pod względem politycznym, gospodarczym i socjalnym- zagospodarowanie uchodźców z Afryki do najprostszych prac fizycznych dzięki czemu inni pracownicy z państw unijnych ( w tym z Polski) stają się pracownikami średniego szczebla. Można też porównać jak wygląda Polska, gdzie wybory wygrali ci o poglądach przeciwnych do PO i koalicji:- łamanie konstytucji i trójpodziału władzy- marginalizacja i brak znaczenia w unii co zaowocuje pozbawieniem funduszy i dopłat unijnych- rozkład i unicestwienie polskiej armii- brak sojuszników Polski pod względem militarnym i gospodarczym- deweloperyzacja rządzącej partii politycznej- obłuda, zakłamanie, fałsz i kłamstwa partii rządzącej- istnienie polskich organizacji faszystowskich palących kukły polskich polityków, wieszających portrety polityków na szubienicy i szczujących do zabójstw politycznych

Kolejny kapiszon :(

zgłoś
G
Gość

Bo tacy jak GÓŚĆ nie są POtrzebni  prawdziwym POLAKOM jesteś przecież  crylem kaftanie nic tu PO tobie padluchu

zgłoś
G
Góść
W dniu 01.02.2019 o 12:34, Kosmitka #1 napisał:

Może kogoś z Ziemian zainteresuje, jak wyglądają Niemcy, gdy wybory wygrywają ludzie o poglądach ludzi z Koalicji Obywatelskiej i Platformy Obywatelskiej. 

 

Jak wówczas wyglądają Niemcy?

Ano tak:

- 200 mld EUR nadwyżki budżetowej za rok 2017.

- całkowite pokrycie kosztów wchłonięcia NRD

- przewodzenie Unii Europejskiej pod względem politycznym, gospodarczym i socjalnym

- zagospodarowanie uchodźców z Afryki do najprostszych prac fizycznych dzięki czemu inni pracownicy z państw unijnych ( w tym z Polski) stają się pracownikami średniego szczebla.

 

Można też porównać jak wygląda Polska, gdzie wybory wygrali ci o poglądach przeciwnych do PO i koalicji:

- łamanie konstytucji i trójpodziału władzy

- marginalizacja i brak znaczenia w unii co zaowocuje pozbawieniem funduszy i dopłat unijnych

- rozkład i unicestwienie polskiej armii

- brak sojuszników Polski pod względem militarnym i gospodarczym

- deweloperyzacja rządzącej partii politycznej

- obłuda, zakłamanie, fałsz i kłamstwa partii rządzącej

- istnienie polskich organizacji faszystowskich palących kukły polskich polityków, wieszających portrety polityków na szubienicy i szczujących do zabójstw politycznych

zgłoś
z
ziemniak z ziemi tej ziemi
W dniu 01.02.2019 o 12:34, Kosmitka #1 napisał:

Może kogoś z Ziemian zainteresuje, jak wyglądają Niemcy, gdy wybory wygrywają ludzie o poglądach ludzi z Koalicji Obywatelskiej i Platformy Obywatelskiej. 

Mnie zainteresowało, zwłaszcza to, że Niemcy nigdy nie gwałcili.

To wie każdy, wystarczyło by Niemiec spojrzał, a ofiara sama się gwałciła.

Z litości dla Kosmitki nie policzyłem ilu jest tych Niemców, którzy "zablokowali" budynek w którym mieszkanie ma Merkel, a umiem liczyć do dwudziestu.

zgłoś
G
Gość

s POKO jakosik tam beedzie

zgłoś
t
teszowicz
W dniu 07.12.2018 o 22:41, Kosmitka #1 napisał:

Zmienił barwy klubowe.A co z barwami partyjnymi?

Towarzyszko!

Brak wam rewolucyjnej znajomości programu partii. Dziś sam prezes oświadczył, że nie bierze żadnej odpowiedzialności za afery ostatnich trzech lat i staje na czele i czole opozycji. I to on wyznaczy kierunki działań i nowe barwy partyjne.

Za porażający brak wiary powinniście złożyć partyjną samokrytykę.

zgłoś
K
Kosmitka #1

Podlaski poseł Krzysztof Truskolaski zmienia klubowe barwy w Sejmie. Przechodzi z Nowoczesnej do klubu PO-Koalicja Obywatelska.

 

Zmienił barwy klubowe.

A co z barwami partyjnymi?

zgłoś
g
gość

Nie rozumiem o co wam wszystkim chodzi, pominę tu fakt jego nazwiska, bo chyba to najbardziej was boli. Jeżeli firma się rozpada to ludzie muszą szukać innej pracy, jeżeli partia się rozpada to jej członkowie przechodzą do innych partii, on wybrał PO, ciekawe co byście pisali jak by wybrał PiS. 

zgłoś
G
Gość

P i n i ę d z y piniędzy ! To je to mocium Panie Oczywiście będzie ćwierkał, że dla dobra  kraju.

zgłoś
G
Gość
W dniu 07.12.2018 o 10:36, Góść napisał:

KAMELEON Platforma Obywatelska od zawsze była wzorem polskich polityków. To grono osób, które jak mówi, że Ci zabiorą, to zabiorą, a jak obiecuje, że coś Ci da (nawet z Twoich własnych podatków), to tylko obiecuje.

Tak jak PIS i jego sojusznik z 2005 roku -Liga Polskich Rodzin z kato-przy-wódcą Giertychem,ten co skakał z KODem i jest teraz Obrońcą Ucisnionych.

zgłoś
G
Gość
W dniu 07.12.2018 o 13:06, ja napisał:

to jest syn prezydenta? Nie jestem z Białegostoku btw.

 Taak , to "wielokorytowt" syn tego "bezpartyjnego" Prezydenta.

zgłoś
j
ja

to jest syn prezydenta? Nie jestem z Białegostoku btw.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3