Pływanie: Dziewięć medali Batorego

Paweł Trochim [email protected] tel. 85 711 22 87
Na najwyższym stopniu podium Michał Uściłko – najlepszy pływak UKS Batory Sokółka. Przypominamy, że Michał został najlepszym sportowcem powiatu sokólskiego w 2008 w plebiscycie naszej redakcji
Udany początek sezonu pływackiego w wykonaniu UKS Batory. Michał Uściłko pokazał ponownie klasę i wygrał.

Na początku października odbły się zawody pływackie Grand Prix Podlasia. Wzięło w nich udział blisko 400 zawodników z Podlasia oraz Warmii i Mazur.

Sokółkę reprezentowało trzydziestu pływaków od kategorii dzieci do kategorii juniorów. Zawody rozegrano w następujących kategoriach:

- rocznik 1999 i młodsi (dzieci)

- rocznik 1998-1997 (młodzik)

- rocznik 1996

- rocznik 1995 i starsi (junior).

Zawodnicy UKS Batory zdobyli na tych zawodach dziewięć medali (2 złote, 3 srebrne, 4 brązowe).

Michał ponownie najlepszy

Najlepiej spośród sokółczan zaprezentował się Michał Uściłko. Choć był najmłodszy w swojej kategorii wiekowej (rocznik 1995 i starsi) wywalczył złoto na 400 m stylem dowolnym i srebro na 50 m grzbietem.

Pozostali medaliści UKS:

- Zuzanna Chancewicz - złoto na 50 m stylem dowolnym

- Zuzanna Akimowicz - srebro na 50 m motylkiem i srebro na 50 m grzbietem.

- Justyna Babynko - brąz na 50 m grzbietem oraz brąz na 50 m stylem dowolnym

- Daria Amieliańczyk - brąz na 50 m stylem klasycznym

- Piotr Olechno - brąz na 50 m stylem motylkowym.

Udany początek

Pierwsze zawody w nowym sezonie należy zaliczyć do udanych. Nasi reprezentaci popłynęli bardzo dobrze. Pamiętajmy, że to dopiero początek sezonu pływackiego i większość naszych pływaków nie ma jeszcze ustabilizowanej i optymalnej formy. Miejmy nadzieje, że na kolejnych zawodach będzie jeszcze lepiej.

Cieszy postawa naszego najlepszego pływaka - Michała Uściłko. Już na pierwszych zawodach odniósł zwycięstwo. Oby na tegorocznych Mistrzostwach Polski udało mu się spełnić marzenie i wywalczyć złoty medal. Najbliższe starty sokólskich pływaków:

- 24 października w Bielsku Podlaskim,

- 6 listopada - zawody osób niepełnosprawnych

- 7 listopada - II Międzynarodowe Zawody Pływackie pod patronem marszałka Podlasia.