Olimpia Zambrów wiceliderem III ligi

(ted)
Piłkarze Olimpii Zambrów powrócili na pozycję wicelidera III ligi
Piłkarze Olimpii Zambrów powrócili na pozycję wicelidera III ligi Fot. Archiwum
Z podlaskich zespołów tylko Olimpia Zambrów odniosła w minionej kolejce zwycięstwo. Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Krzysztofa Zalewskiego pokonali u siebie Zatokę Braniewo 1:0.

Zambrowianie zapewnili sobie wygraną tuż przed końcem, kiedy do siatki trafił strzałem głową Paweł Olszewski, któremu dośrodkował Kobeszko.

- Zasłużyliśmy na zwycięstwo, bo stworzyliśmy sobie cztery okazje stuprocentowe. Wykorzystaliśmy tę ostatnią, ale mecz trwa 90 minut, więc zmieściliśmy się w czasie - mówi Zalewski.

Szansy na wskoczenie na podium nie wykorzystała Pogoń Łapy, która po pięciu zwycięstwach z rzędu, bezbramkowo zremisowała u siebie z Concordią Elbląg.
- Nie można mówić, że mamy niedosyt. Jeśli nie da się wygrać meczu, trzeba go przynajmniej nie przegrać i to się nam udało - mówi Andrzej Olszewski, trener Pogoni.

Goście postawili ciężkie warunki i utrudniali łapianom swobodne wymienianie podań. Mimo to miejscowi mogli pokusić się o zwycięstwo, a najlepszej okazji nie wykorzystał Mateusz Marczuk. Po jego uderzeniu głową piłka przeleciała tuż obok słupka bramki Concordii.

Nie wytrzymali naporu

Remis, tyle że bramkowy zanotowała także Wissa Szczuczyn. Podopieczni Ireneusza Piwki prowadzili od 48. minuty w Działdowie ze Startem po golu Wadima Kuczynskiego. Gospodarze wyrównali dziesięć minut przed końcem.

- Napór ze strony rywali był tak duży, że ta bramka musiała paść wcześniej czy później - przyznaje Piwko, grający trener Wissy. - Ale remis na wyjeździe nie jest zły - dodaje.

Promień coraz niżej

Dużo gorzej poszło trzem pozostałym podlaskim zespołom, które przegrały swoje mecze. Najdotkliwszej porażki doznała Warmia Grajewo, która uległa w Ełku Mazurowi 1:4.

Wilczki, podobnie jak Dąb Dąbrowa Białostocka, który uległ w Lubawie Motorowi 1:2, nie są jednak w najgorszej sytuacji. W takiej znalazł się natomiast Promień Mońki, który przegrywając z Mrągowią Mrągowo 0:1 spadł na przedostatnie miejsce w tabeli.

Wyniki 13. kolejki
Mrągowia Mrągowo - Promień Mońki 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Lemecha (48).

Olimpia Zambrów - Zatoka Braniewo 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Olszewski (90).

Motor Lubawa - Dąb Dąbrowa Białostocka 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Michałowski (30-karny), 2:0 - Ludwiczak (70), 2:1 - Chwetko (85).

Mazur Ełk - Warmia Grajewo 4:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Wierzbicki (47), 2:0 - Arasim (58), 2:1 - Milczarek (64-karny), 3:1 - Wierzbicki (81), 4:1 - Wierzbicki (90).

Start Działdowo - Wissa Szczuczyn 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Kuczynski (48), 1:1 - Tomczak (80).

Pogoń Łapy - Concordia Elbląg 0:0.

MKS Korsze - Czarni Olecko 1:0,

Vęgoria Węgorzewo - Huragan Morąg 1:2.