MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oblężony Białystok. Rolnicy w ramach protestu zablokują dojazdy do miasta. Nie tylko autobusy BKM skrócą trasę lub zostaną odwołane

OPRAC.: red
Rolniczy protest w lutym. Tym razem podlascy rolniczy będą blokować region w ponad 50 miejscach. Na obrzeżach Białegostoku zablokują drogi wjazdowe do miasta
Rolniczy protest w lutym. Tym razem podlascy rolniczy będą blokować region w ponad 50 miejscach. Na obrzeżach Białegostoku zablokują drogi wjazdowe do miasta Kurier Poranny/Archiwum
W związku z ogólnopolskim protestem rolników zaplanowanym na środę (20 marca) wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Mieszkańcy Białegostoku, ale przede wszystkim podbiałostockich miejscowości, powinni zapoznać się z tymi zmianami przed planowanymi przejazdami. Niektóre linie zostały skrócone do granic miasta, inne zawieszone jednodniowo. Podobne posunięcia wprowadził też jeden z prywatnych przewoźników.

Spis treści

Protesty środowisk rolniczych zostały zapowiedziane na środę (20 marca) w godz. 7.-19. Blokady w województwie podlaskim mają odbyć się w ponad 50 miejscach.

Zmiany w kursowaniu BKM

Do Biura Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku nie wpłynęły wprawdzie zgłoszenia o takich zdarzeniach na terenie miasta, ale drogi wylotowe prowadzące w kierunku np. Grabówki, Fast, Niewodnicy Kościelnej, Zabłudowa, Wasilkowa, Augustowa, Kleosina, Supraśla będą zablokowane.

W związku z tą sytuacją należy spodziewać się utrudnień w poruszaniu się po drogach. Białostocka Komunikacja Miejska dokonała zmian w trasach przejazdu wielu linii autobusów. W galerii sprawdzisz, gdzie szukają zmiany.

Gminą, gdzie protest rolników nie wpłynie na kursowanie komunikacji miejskiej jest Choroszcz. Najbardziej utrudnienia dotkną pasażerów BKM z gminy Juchnowiec Kościelny, najmniej z gminy Dobrzyniewa Dużego.

Zmiany w kursowaniu autobusów Expres Wschód

W tej ostatniej spowodują jednak poważne zmiany w kursowaniu autobusów firmy Expres Wschód. I tak:
Linia 400
Odwołane kursy:

  • 7:45 Piłsudskiego/Rzeka Biała –> Kulikówka
  • 11:45 Piłsudskiego/Rzeka Biała –> Kulikówka
  • 14:45 Piłsudskiego/Rzeka Biała –> Kulikówka
  • 8:40 Kulikówka –> Piłsudskiego/Kościelna
  • 12:35 Kulikówka –> Piłsudskiego/Kościelna
  • 15:47 Kulikówka –> Piłsudskiego/Kościelna

Pozostałe kursy będą realizowane zgodnie z rozkładem jazdy.

Linia 406
Odwołane kursy:

  • 15:30 Piłsudskiego/Rzeka Biała –> Borsukówka
  • 16:40 Borsukówka –> Piłsudskiego/Kościelna

Wszystkie kursy do godz. 9 oraz od godz. 17 będą realizowane zgodnie z rozkładem jazdy.

W godzinach blokady mostu na rzece Białej autobusy linii 406 będą dojeżdżały do miejscowości Fasty. Na ul. Białostockiej zostanie zorganizowany przystanek tymczasowy. Drugi autobus będzie oczekiwał na pasażerów za miejscem blokady.

Analogicznie będzie odbywał się transport z Krypna Kościelnego i Borsukówki. Autobusy będą dojeżdżały do mostu w Fastach. W miejscowości Fasty na ul. Białostockiej będzie oczekiwał drugi autobus, który wykona kurs do przystanku Piłsudskiego/Kościelna.

Podczas blokady mostu mogą wystąpić utrudnienia i opóźnienia w kursowaniu autobusów.

Express Wschód wprowadził też zmiany w innych gminie Zabłudów
Linia 410
W godz. 4:34-7:40 oraz 16:47-20:30 wszystkie kursy będą realizowane zgodnie z rozkładem jazdy.
W pozostałych godzinach autobusy będą dojeżdżały tylko do miejscowości Halickie do miejsca blokady. Kursowanie na odcinku dworzec PKS – Halickie i Halickie – dworzec PKS będzie odbywać się zgodnie z rozkładem jazdy.

Linia 412
Kursy o godz. 6:00 z Białegostoku do miejscowości Zajezierce i o godz. 6:50 z miejscowości Zajezierce zostaną zrealizowane zgodnie z rozkładem jazdy. Pozostałe kursy zostają odwołane.

Linia 413
Wszystkie kursy do godz. 7:52 oraz od godz. 17:57 będą zrealizowane zgodnie z rozkładem jazdy.
Na czas protestu autobusy jadące z dworca PKS będą dojeżdżały do miejsca blokady drogi w Kurianach. Po drugiej stronie blokady będzie oczekiwał drugi autobus, który zrealizuje pozostałą część trasy. Analogicznie będzie odbywało się kursowanie autobusów z Rzepnik – dojazd do miejsca blokady w Kurianach, po drugiej stronie blokady będzie oczekiwał drugi autobus, który zrealizuje pozostałą część trasy.
Podczas blokady mostu mogą wystąpić utrudnienia i opóźnienia w kursowaniu autobusów.

Linie 414, 415 i 416

Odwołane kursy:

  • 14:17 Dworzec PKS –> Zabłudów/Rynek
  • 15:10 Zabłudów/Rynek –> Dworzec PKS

Wszystkie kursy do godz. 8:50 oraz od godz. 17 będą realizowane zgodnie z rozkładem jazdy.
Na czas protestu autobusy jadące z dworca PKS będą dojeżdżały do miejsca blokady drogi w Kurianach. Po drugiej stronie blokady będzie oczekiwał drugi autobus, który zrealizuje pozostałą część trasy. Analogicznie będzie odbywało się kursowanie autobusów z Zabłudowa – dojazd do miejsca blokady w Kurianach, po drugiej stronie blokady będzie oczekiwał drugi autobus, który zrealizuje pozostałą część trasy.
Podczas blokady mostu mogą wystąpić utrudnienia i opóźnienia w kursowaniu autobusów.

Linia 473 zostanie zawieszona.

Linie 471, 472, 474, 475 i 476 będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie miasteczka ruchu drogowego w Radomsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny