MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy budynek dydaktyczno-praktyczny przy Zespole Szkół nr 16 w Białymstoku kosztował ponad 2,72 miliona złotych

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Nowy budynek dydaktyczno-praktyczny przy Zespole Szkół nr 16 w Białymstoku
Nowy budynek dydaktyczno-praktyczny przy Zespole Szkół nr 16 w Białymstoku Eliza Bilewicz-Roszkowska / UM Białystok
Zakończono budowę nowego budynku dydaktyczno-praktycznego przy Zespole Szkół nr 16 w Białymstoku. Obecnie trwają prace wyposażeniowe, obejmujące montaż mebli i instalację niezbędnego sprzętu edukacyjnego. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2,72 miliona złotych, przy wsparciu finansowym w wysokości 652 tysięcy złotych z PFRON-u.

Nowy budynek został specjalnie zaprojektowany i przystosowany do prowadzenia zajęć z zakresu ogrodnictwa, zastępując dotychczasowy obiekt, który ze względu na swoją niezdatność do użytkowania, został wycofany z użytku.

– W drugim semestrze tego roku szkolnego uczniowie tej wyjątkowej na mapie Białegostoku placówki będą kontynuować naukę na kierunku ogrodnictwo w komfortowych warunkach – w nowym budynku przystosowanym do ich potrzeb, gdzie nie napotkają barier podczas korzystania z obiektu – podkreślił zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

– Od kilku lat Miasto koncentruje się na wspieraniu placówek oświatowych obejmujących opieką dzieci z niepełnosprawnościami. Jesteśmy konsekwentni w tych działaniach, a inwestycja w ZS nr 16 jest kolejnym tego przykładem. Dziękuję za zaangażowanie wiceprzewodniczącej Rady Miasta Katarzynie Kisielewskiej-Martyniuk i dyrektorce placówki Annie Todorczuk – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Nowy obiekt, będący parterowym budynkiem wybudowanym w tradycyjnej technologii murowanej, został starannie dostosowany do różnorodnych potrzeb, uwzględniając także ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach infrastruktury znajduje się pomieszczenie przeznaczone do prowadzenia zajęć dydaktycznych, z możliwością elastycznego podziału na dwie sale. Dodatkowo, obiekt obejmuje przestrzeń do praktycznej nauki zawodu, pomieszczenie mnożarki, chłodnię oraz funkcjonalny magazyn. W jego skład wchodzi także pokój nauczycielski, szatnie z kompletnym zapleczem sanitarnym oraz praktyczne pomieszczenie gospodarcze.

Nowy budynek jest kompleksowo wyposażony w niezbędne instalacje i przyłącza, a także wyposażony w nowoczesne udogodnienia, takie jak wentylacja mechaniczna oraz instalacja fotowoltaiczna, co przyczynia się do zrównoważonego i ekologicznego funkcjonowania. Dodatkowo, otaczające obiekt chodniki i trawniki wprowadzają element estetyki i wygody w korzystaniu z przestrzeni wokół budynku.

– Najważniejsze, że nowy obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb naszych uczniów. W odpowiednich warunkach, korzystając z nowoczesnej infrastruktury już od 5 lutego ci młodzi ludzie będą mogli uczyć się tu zawodu – zarówno w teorii, jak i praktyce – powiedziała dyrektor ZS nr 16 Anna Todorczuk.

– Nie sposób było nie zaangażować się we wsparcie Zespołu Szkół nr 16. Poprzedni obiekt, który miał służyć praktycznej nauce na kierunku ogrodnictwo był w strasznym stanie. Trzeba było zareagować. To była moja pierwsza poprawka do budżetu – cieszę się, że została przyjęta. Cieszę się, że inwestycja została zrealizowana – podkreśliła wiceprzewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Kisielewska-Martyniuk.

Budowa nowego obiektu pochłonęła ponad 2,488 miliona złotych, natomiast wyposażenie w meble, sprzęt elektroniczny, dydaktyczny i ogrodniczy stanowiło dodatkowe prawie 232 tysiące złotych. Dla wsparcia tej inwestycji, Miasto otrzymało dofinansowanie z PFRON-u, którego suma wyniosła imponujące 652 tysiące złotych.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny