Mogły być trzy punkty

(zol)
Podziałem punktów zakończył się mecz na szczycie ligi okręgowej między Puszczą Hajnówka a Hetmanem Tykocin.

Kibice wychodzący z hajnowskiego stadionu po zakończeniu meczu mogli mieć pewien niedosyt, ponieważ Puszcza powinna rozstrzygnąć spotkanie na własną korzyść. Rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie. Do ładnego podania Krzysztofa Siemieniuka w polu karnym dopadł Marcin Kuptel. Jego strzał z ostrego konta zdołał jeszcze obronić bramkarz gości, ale wobec dobitki Andrzeja Kicela był już bezradny.
Po objęciu prowadzenia Puszcza cofnęła się na swoją połowę, wyczekując okazji do kontry. Lider z Tykocina nie chciał dopuścić do pierwszej porażki w sezonie i zaczął coraz groźniej atakować bramkę strzeżoną przez Kamila Różyckiego. Ataki gości były jednak tłumione w zarodku, bądź też obrońcy Puszczy w groźniejszych momentach wychodzili z opresji obronną ręką.
Po zmianie stron Hetman objął zdecydowaną przewagę w środku pola. Goście długo utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili wejść z nią w pole karne. Hajnowianie nastawili się na grę z kontry, która mogłaby rozstrzygnąć losy spotkania. Bohaterem mógł zostać Kicel, ale nie potrafił pokonać będącego w wyśmienitej formie golkipera gości - Norberta Jendruczka.
Puszcza pomimo przygniatającej przewagi gości mogła w drugiej połowie strzelić co najmniej trzy gole. Oprócz wspomnianej sytuacji Kicela, bramki mogli strzelić Marcin Kuptel i Maciej Samosiuk. W obu przypadkach genialnie na linii zachował się Jendruczek, który najpierw obronił "główkę" Kuptela, a później w nieprawdopodobny sposób wybił strzał z pięciu metrów Samosiuka.
W 76. minucie sprawdziło się piłkarskie powiedzenie o niewykorzystanych sytuacjach. Zdawałoby się niegroźna akcja dała gościom wyrównanie. Piłkę dośrodkowaną na 16 metr, a następnie zgraną głową przed pole karne, potężnym uderzeniem umieścił w bramce Maciej Kołaczek. Nieco podłamana utratą prowadzenia Puszcza nie umiała poważnie zagrozić bramce Hetmana, natomiast goście usatysfakcjonowani remisem również nie forsowali tempa, by nie narazić się na kontrę. Spotkanie zakończyło się zasłużonym podziałem punktów, choć lekki niedosyt pozostał.
Puszcza Hajnówka - Hetman Tykocin 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Kicel (5), 1:1 - Kołaczek (76).
Skład Puszczy: Różycki - Olszewski, Pietroczuk, Ł. Samosiuk, D. Olichwier - Marczuk, Golonko, Siemieniuk (Drywulski), Sajewicz (Szpakowicz), Kicel (M. Samosiuk), Kuptel.
WYNIKI
KS Wasilków - Narew Łyski Choroszcz 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Stasieluk (17), 0:2 - G. Jurguć (80), 0:3 - P. Jurguć (86).
Polonia Raczki - Skra Wizna 0:0.
Kolejarz Czeremcha - LZS Narewka 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Miścierewicz (90).
Korona Dobrzyniewo - Promień Mońki 0:4 (0:2). Bramki: 0:1 - Kiszło (17), 0:2 - Kiszło (29), 0:3 - Kulikowski (52), 0:4 - Spychała (70).
Magnat Juchnowiec - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Jabłoński (21), 1:1 - Kochanowski (36).
Włókniarz Białystok - Gieret Giby 3:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Pietrzak (12), 1:1 - Augustynowicz (15), 2:1 - Mancewicz (51), 3:1 - Mancewicz (66).
MKS Mielnik - Rudnia Zabłudów 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Żernaczuk (65).
Mecz zaległy: Skra - Narewka 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Obrycki (30-karny), 2:0 - Makoński (75).