Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mikołajkowa Gala Przedszkolaków w MDK. Można się jeszcze zgłaszać. Zobaczcie zdjęcia uczestników poprzednich edycji, w tym tych najstarszych

Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Konkurs grup teatralnych z 2015 roku
Konkurs grup teatralnych z 2015 roku Młodzieżowy Dom Kultury
To impreza, która co roku przyciąga wielu uczestników. Podczas Mikołajkowej Gali Przedszkolaków organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Białymstoku można sprawdzić się w kilku konkursach: recytatorskim, piosenki, plastycznym oraz teatralnym. Zgłoszenia jeszcze trwają!

Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym z Białegostoku i powiatu białostockiego do udziału w konkursach Mikołajkowej Gali Przedszkolaków. W ramach imprezy odbędą się konkursy: recytatorski, piosenki, plastyczny oraz teatralny. Ich tematyka nawiązuje do zimy, świąt Bożego Narodzenia, postaci św. Mikołaja.

Impreza, która cieszy się popularnością wśród przedszkolaków

- Impreza od początku swojego istnienia, aż po dziś dzień cieszy się popularnością wśród przedszkolaków - zapewnia Małgorzata Domalewska, z MDK, pomysłodawczyni imprezy. - Pierwsze zdjęcia z jej organizacji odnaleźliśmy w kronice z 1999 roku.

Jak widać jest to więc impreza z długoletnią historią, która wraz z upływem czasu nie traci na popularności.

- Jeszcze można się zgłaszać, do czego zachęcam - mówi Iwona Szcześniak, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Białymstoku. - Impreza odbywa się czterotorowo, ponieważ mamy tutaj konkurs recytatorski, piosenki, teatralny i plastyczny. Zapraszamy wszystkie maluchy od 3 do 6 lat. Niekoniecznie dzieci, które chodzą do przedszkoli. Mogą to być również zgłoszenia indywidualne.

Przesłuchania uczestników konkursów recytatorskiego i piosenki odbędą się na żywo, natomiast ocena uczestników konkursu teatralnego odbędzie się na podstawie przesłanych nagrań spektakli/jasełek.

Warto się zgłosić już dziś

- Dlaczego warto się zgłosić? - zastanawia się Iwona Szcześniak. - Ponieważ są to imprezy, które stoją naprawdę na bardzo ciekawym, wysokim poziomie. A poza tym zależy nam bardzo, żeby edukować dzieci w zakresie poznawania obyczajów, znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością.

Szcześniak dodaje, że kultywowanie tradycji i folkloru to rzecz bardzo ważna, szczególnie w dzisiejszych czasach. Tak, by dzieci zdobytą teraz wiedzę mogły przekazywać dalej w przyszłości.

- Zależy nam też bardzo na kształtowaniu plastycznej - i nie tylko - wyobraźni dzieci i rozwijaniu w nich ciekawości na drugiego człowieka - dodaje dyrektor MDK. - To duże wydarzenie, kiedy taki młody człowiek musi stanąć na scenie, zaprezentować się szerokiej publiczności, czy to wyrecytować wiersz, czy zagrać w spektaklu teatralnym. Te nasze konkursy - mam wrażenie - służą również rozwojowi społecznemu dzieci, pobudzaniu ich kreatywności, innowacyjności, aktywności twórczej.

Jak twierdzą organizatorzy, zainteresowanie konkursami jest duże. Mają nadzieję, że dalej tak będzie i, że również w tegorocznej edycji wystartuje wielu młodych ludzi, którzy będą chcieli zaprezentować swoje umiejętności i zdolności.

Co, gdzie, kiedy czyli harmonogram Mikołajkowej Gali Przedszkolaków

Terminarz Konkursów:

  • 28 listopada – koniec terminu nadsyłania zgłoszeń i prac na konkursy: plastyczny i recytatorski,
  • 5 grudnia - koniec terminu nadsyłania zgłoszeń na konkurs piosenki,
  • 6 grudnia, godz. 9.30 – konkurs recytatorski – przesłuchania, MDK w Białymstoku, ul. Warszawska 79a,
  • 11 grudnia – koniec terminu nadsyłania zgłoszeń i nagrań spektakli/jasełek na konkurs teatralny,
  • 13 grudnia, godz. 9.30 – konkurs piosenki – przesłuchania, MDK w Białymstoku, ul. Warszawska 79a,
  • 20 grudnia, godz. 9.30 - podsumowanie konkursów: piosenki, recytatorskiego, teatralnego i plastycznego, MDK w Białymstoku, ul. Warszawska 79a.

Szczegóły dotyczące konkursów znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie MDK - mdk.bialystok.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny