LZS Narewka ucieka przeciwnikom

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 34
Piłkarze LZS Narewka (biało-czarne stroje) w bieżącym sezonie spisują się wyśmienicie i zasłużenie przewodzą stawce czwartoligowców. Andrzej Zgiet
IV liga piłkarska LZS Narewka pokonał w meczu na szczycie Gryfa Gródek 2:0 i umocnił się na pozycji lidera. Powody do zadowolenia mają także piłkarze Puszczy Hajnówka, którzy po raz pierwszy w tym sezonie wygrali na wyjeździe, zwyciężając Sokoła Sokółka 1:0.

Wreszcie oprócz dobrej gry zdobyliśmy też punkty. Ale cały czas mam spore zastrzeżenia co do skuteczności. Stworzyliśmy sobie mnóstwo okazji, z których wykorzystaliśmy tylko jedną - mówi Paweł Łucyk, trener Puszczy.

Gola na wagę trzech punktów zdobył w 20. minucie gry Mateusz Woroniecki. Obrońca hajnowian wykorzystał dokładne dośrodkowanie Piotra Pawluczuka z rzutu rożnego.

- Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Chłopcy w minionym tygodniu bardzo ciężko pracowali na treningach i to przyniosło efekt. Widać progres w naszej grze i mam nadzieję, że przełoży się to na zdobycz punktową w kolejnych meczach, z których dwa najbliższe rozegramy u siebie - kwituje trener Puszczy.

Niestety, radość z trzech punktów popsuli miejscowi chuligani, mieniący się kibicami Sokoła. Wdrugiej połowie rzucali bananami w kierunki nigeryjskiego zawodnika Puszczy - Jeffreya Nwokeji.

- Nie chcę nawet tego komentować. Takie zachowanie jest poniżej wszelkiej krytyki. Czas z tym coś w końcu zrobić - kwituje Łucyk.

Zadali szybki cios

Wydarzeniem 10. kolejki była potyczka liderującej Narewki z Gryfem Gródek. Oba zespoły w tym sezonie spisują się świetnie. Gospodarze przed meczem liczyli na komplet punktów i objęcie przewodnictwa w IVlidze.

- I wszyscy właśnie w Gryfie upatrywali faworyta, wieszcząc nam klęskę podobną do tej, jaką ponieśliśmy przed kilkoma tygodniami w Juchnowcu - uśmiecha się Robert Kądzior, trener LZS.

Tymczasem przyjezdni już w 2. minucie gry objęli prowadzenie po rzucie karnym, pewnie wykorzystanym przez Krzysztofa Kożuszkiewicza. Miejscowi po tym ciosie długo nie mogli złapać właściwego rytmu gry i z takim wynikiem zeszli na przerwę.

Wyłączył z gry snajpera

Krótko po wznowieniu gry wynik podwyższył Mariusz Lasota, kompletnie odbierając Gryfowi ochotę do gry. Wszeregach gospodarzy mało widoczny był lider klasyfikacji strzelców Tomasz Dzierzgowski, któremu nie dał pograć 17-latek Jakub Małyszko.

Wyniki 10. kolejki

Gryf Gródek - LZS Narewka 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Kożuszkiewicz (2-karny), Lasota (55).
Narewka: Wróblewski - Walenciej, Małyszko, Nawrocki, Andrzejewski, Hołownia (55. Makal), Stulgis, Kożuszkiewicz, Jurczak (60. Murawski), Skiepko (75. Jankowski), Lasota (80. Gagacki).
Sokół Sokółka - Puszcza Hajnówka 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 - Woroniecki (20).
Puszcza: Bratkowski - D. Korowaj, Woroniecki, Juszczyński, Nwokeji (90. Sokólski), Kicel, Pawluczuk, D. Bagrowski (85. A. Bagrowski), K. Korowaj, Karpiuk (55. Langa), Sienkiewicz.

Program 11. kolejki
6-7 października: Narewka - Znicz, Puszcza - Cresovia, Promień - Sokół, Pogoń - Sparta Sz., Piast - Sparta A., Magnat - Włókniarz, Michałowo - Gryf, Hetman T. - Hetman B.