ŁKS Łomża - Piast Białystok 5:1. Tłok w czubie tabeli. (zdjęcia)

Piłkarze Hetmana Białystok (pomarańczowe stroje) po niezłym meczu zremisowali 1:1 z Wissą Szczuczyn fot. Wojciech Oksztol
ŁKS Łomża rozgromił 5:1 Piasta Białystok i jest coraz bliżej szczytu tabeli. Punktów ze stolicy Podlasia nie wywiozła Wissa Szczuczyn, która zremisowała 1:1 z Hetmanem.

To był bardzo ciekawy jak na czwartą ligę mecz i jestem zadowolony, że zremisowaliśmy z tak solidnym przeciwnikiem, jakim jest Wissa - komentuje trener hetmańskich Mirosław Mojsiuszko.

Goście ze Szczuczyna bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 14 minucie Wissa wykonywała rzut rożny, po którym do siatki trafił Paweł Walendzik. Ambitni gospodarze wyrównali w drugiej połowie, za sprawą Konrada Oska.

Miał aż cztery asysty

ŁKS zaskakująco łatwo rozprawił się z Piastem. Hat-trickiem popisał się Mateusz Laskowski, ale to nie on był bohaterem spotkania.

- Znakomity mecz rozegrał Tomasz Bernatowicz, który miał aż cztery asysty. Trzeba tez dodać, że mimo tak wysokiej porażki Piast wcale nie grał źle i szczególnie w drugiej połowie miał kilka okazji bramkowych - mówi opiekun łomżan Sławomir Kopczewski.

W czubie tabeli jest bardzo tłoczno. ŁKS awansował na pozycję wicelidera, ale nad siódmą w tabeli Rudnią Zabłudów, ekipa Kopczewskiego ma ledwie dwa punkty przewagi. Daleko z przodu jest tylko Dąb Dąbrowa Białostocka, który wygrał bardzo ważny mecz w Siemiatyczach. Gola na wagę trzech punktów strzelił z rzutu karnego w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Marcin Dzitkowski.

Puszcza rozsypała się

Na dole przesądzony wydaje się spadek do V ligi Puszczy Hajnówka i Kolejarza Czeremcha. Hajnowianie ulegli u siebie w bardzo ważnym spotkaniu Pomorzance Sejny aż 0:5. Do 63. minuty nic nie wskazywało na pogrom. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, a na dodatek grali z przewagą jednego zawodnika i mieli sporą przewagę. Kiedy jednak Maciej Anuszkiewicz strzelił gola dla gości, gra Puszczy całkowicie się rozsypała i piłkarze z Sejn robili, co chcieli.

Wyniki 22. kolejki:
Cresovia Siemiatycze - Dąb Dąbrowa Białostocka 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Dzitkowski (90-karny).
Hetman Białystok - Wissa Szczuczyn 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Walendzik (14), 1:1 - Osek (68).
Włókniarz Białystok - Gryf Gródek 0:0.
KS Michałowo - Rudnia Zabłudów 2:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Bokuniewicz (10), 1:1 - Janczewski (42), 2:1 - Klepacki (75).
ŁKS Łomża - Piast Białystok 5:1 (3:0). Bramki: 1:0 - Laskowski (15), 2:0 - Laskowski (37), 3:0 - Muczyński (44), 4:0 - Laskowski (60), 5:0 - Muczyński (61), 5:1 - Zdzichowicz (79).
Hetman Tykocin - Sparta Augustów 0:0.
Puszcza Hajnówka - Pomorzanka Sejny 0:5 (0:0). Bramki: 0:1 - Anuszkiewicz (63), 0:2 - Balewicz (67), 0:3 - Kuklewicz (73), 0:4 - Kuklewicz (79), 0:5 - Mickiewicz (86).
Kolejarz Czeremcha - Znicz Suraż 2:3 (1:0). Bramki: 1:0 - K. Korowaj (21), 1:1 - Rakowski (56), 2:1 - K. Korowaj (62), 2:2 - Śliwa (72), 2:3 - Mierzwiński (80).

Program 23. kolejki:
1-2 maja: Piast - Michałowo, Pomorzanka - ŁKS, Hetman T. - Hetman B., Rudnia - Włókniarz, Sparta - Kolejarz, Gryf -Wissa, Znicz - Cresovia, Dąb - Puszcza.