Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:1

Jagiellończycy przysporzyli trochę radości kibicom w Białymstoku
Jagiellończycy przysporzyli trochę radości kibicom w Białymstoku A. Chomicz
Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe z Legią Warszawa 1:1 w niedzielnym meczu 28. kolejki ekstraklasy. Żółto-czerwoni objęli prowadzenie po strzale głową Tomasza Frankowskeigo. Wyrównał Danijel Ljuboja.

Białostoczanie rozgrywali w Warszawie dobry mecz i byli bardzo blisko sprawienia sensacji. W 61. minucie dośrodkowanie Luki Pejovica zamienił na bramkę Frankowski, który uprzedził obrońców i piękną główką pokonał Dusana Kuciaka.

Niestety, trzy minuty później gospodarze wyrównali. Bezmyślny faul Tomasza Bandrowskiego na Ljuboji tuz przed linią pola karnego zemścił się okrutnie. Serb dokładnie przymierzył, posłał piłkę nad murem i pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

Jagiellończycy mieli jeszcze jedna okazję, żeby rozstrzygnąć wynik na swoją korzyść. Kontry nie zakończył w 72. minucie Dawid Plizga, który trafił wprost w Kuciaka. Szkoda, bo to była stuprocentowa sytuacja.

Gospodarze pod koniec meczu przycisnęli i kilka razy byli blisko szczęścia. Na szczeście dla Jagi dobrze bronił Sandomierski.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 Tomasz Frankowski (61-głową), 1:1 Danijel Ljuboja (63-wolny).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Nacho Novo. Jagiellonia Białystok: Rafał Grzyb, Alexis Norambuena, Maciej Makuszewski, Grzegorz Sandomierski, Thiago Cionek, Luka Pejovic. Czerwona kartka za drugą żółtą - Jagiellonia Białystok: Luka Pejovic (89).

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów 22 528.

Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Astiz, Wawrzyniak - Kucharczyk (69,Novo), Vrdoljak, Gol, Radović, Żyro (81, Blanco) - Ljuboja.

Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Porębski, Rangel, Pejović - Kupisz, 22. Grzyb, Bandrowski, Burkhardt (69, Plizga), Makuszewski (90, Arzumanjan) - Frankowski (65, Dzalamidze).